Preco_cena_meny_Bitcoin_dosiahla_historicke_maximum_2017

Digitálna mena Bitcoin v piatok dosiahla rekordnú cenu, najmä z optimizmu ohľadom schválenia (zo strany Komisie pre cenné papiere – SEC) pre prvý americký Bitcoin fondu, ktorý bude obchodovaný na burze.

Daniel Masters, ktorý je portfólio manažérom z investičnej spoločnosti Global Advisors Bitcoin Investment Program poznamenal: “V súčasnosti existuje jeden významný dôvod pre nárast cien virtuálnej meny Bitcoin a nie je to nič iné, iba očakávania ohľadom schválenia investičného fondu k 11. marcu pre Winklevoss Trust.”

Súvisiace: Bitcoin je najvýkonnejšia svetová mena rokov 2015 a 2016

Investori Cameron a Tyler Winklevossovci čakajú na vybavenie žiadosti v SEC, pre tzv. ETF na menu Bitcoin, ktorá bola podaná pred takmer štyrmi rokmi. Dňa 11. marca by dvojičky mali podľa očakávaní získať konečné rozhodnutie od Americkej komisie pre cenné papiere a tým následne budú môcť vytvoriť fond obchodovaný na burze z označením ETF.

Ak bude v SEC schválený, jednalo by sa o prvý Bitcoin ETF fond, ktorý by bol v USA schváleným.

Na platforme BitStamp, v piatok cena virtuálnej meny Bitcoin vyskočila na rekordných 1298 dolárov. Bitcoin sa naposledy obchodovala na úrovni 1 263,01 dolárov, čo je takmer 5 percentný, denný zisk. Zatiaľ v roku 2017, mena Bitcoin získala viac ako 30 percent.

Bitcoin je virtuálnou menou, ktorá môže byť využitá k rýchlemu a anonymnému presunu finančných prostriedkov po celom svete, bez nutnosti centrálnej autority.

Darin Stanchfield, ktorý je zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti tzv. “Bitcoin peňaženky” – KeepKey povedal, že schválenie ETFfondu od bratov Winklevossových, by pre trh predstavoval veľké oživenie. Dodal: “Na trhy meny Bitcoin by to prinieslo značné množstvo likvidity.”

K dnešnému dňu v Komisií pre Cenné papiere (SEC) existujú ďalšie dve žiadosti o ETF fondy pre menu Bitcoin. Presne pred rokom (v marci) investičná spoločnosť Grayscale podala v SEC-u jednu žiadosť.

Americká technologická spoločnosť SolidX Partners, ktorá poskytuje služby pre Blockchain, takisto v júli minulého roka podala prihlášku o ETF.

Súvisiace:
Bitcoin má veľa pozitív aj negatív
Už bol schválený prvý regulovaný investičný Bitcoin fond na svete

Bitcoin sa spolieha na takzvaný proces počítačového “dolovania”, kde sa overujú bloky transakcií tým, že sa každých 10 minút riešia matematické hádanky. Na oplátku, ak počítač vyrieši hádanku, investori sú odmenení novou menou Bitcoin.

Analytici uviedli, že základy pre nárast meny Bitcoin bol položený v júli minulého roka, v procese nazvanom “polenie”, kde ponúkaná odmena pre tzv. Bitcoin baníkov sa zmenšila. Tým sa obmedzilo vytváranie digitálneho meny.

Dan Morehead, ktorý je výkonným riaditeľom spoločnosti hedžových fondov – Pantera Capital, vo svojom nedávnom liste pre investorov poznamenal, že cena meny Bitcoin sa pohybuje v súlade s využitím pre transakcie tejto meny a tie prudko stúpajú.

Očakáva, že cena virtuálnej meny Bitcoin by mala do konca roka 2017 pravdepodobne dosiahnuť úroveň 2288 dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, Yahoo

Facebook komentár