Predaje-ockovacej-latky-AstraZeneca-voci-Covid-19-dosiahli-$275-milionov

Spoločnosť AstraZeneca dnes uviedla, že jej vakcína Covid-19 prispela k príjmom vo výške 275 miliónov dolárov a o tri centy na akciu v prvom štvrťroku navýšila jej výnosy, pretože výrobca liekov oznámil lepšie ako očakávané výsledky a predpokladaný rast predaja.

Je to prvýkrát, čo výrobca liekov uviedol finančné podrobnosti z distribúcie a predaja svojej vakcíny. Zároveň uviedol, že počas pandémie nebude chcieť dosahovanie ziskov.

Podľa neho príjmy z vakcín zahŕňali dodanie asi 68 miliónov dávok do celého sveta. Tržby v Európe dosiahli 224 miliónov dolárov, tržby na rozvíjajúcich sa trhoch dosiahli 43 miliónov dolárov a vo zvyšku sveta 8 miliónov dolárov.

Anglicko-švédsky výrobca liekov uviedol, že celkové príjmy, ktoré zahŕňajú platby zo spolupráce, za tri mesiace do marca na konštantnej báze vzrástli o 11% na 7,32 miliárd dolárov, zatiaľ čo základné zisky dosiahli 1,63 centu na akciu.

Súvisiace:
Johnson & Johnson po zničení dávok preberá produkciu vakcín COVID-19
Najznámejší svetový výrobca vakcíny na COVID-19 zverejnil výsledky

Analytici za prvý štvrťrok v priemere očakávali tzv. jadrový zisk na hodnote 1,48 dolára na akciu, za účasti tržieb vo výške 6,94 miliárd dolárov – presnejšie podľa konsenzu 18 analytikov.

Generálny riaditeľ Pascal Soriot, vo vyhlásení uviedol: “Očakávame, že vplyv Covidu sa zníži a nastane zrýchlenie výkonu v druhej polovici roku 2021.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár