Prekvapivy_rast_zvysovania_povedomia_o_kryptomenach

Mladí ľudia sa oveľa viac zaujímajú o bitcoin a kryptomeny ako ktokoľvek iný, ale kde sa nachádzajú mladí ľudia súčasnosti?

Pokiaľ ide o aplikáciu na zdieľanie videí v krátkom trvaní – TikTok, kde aplikácia spoločnosti Square – Cash App, ktorá v poslednom štvrťroku priniesla tržby z bitcoínov o objeme približne 150 miliónov dolárov, sa stáva vírusovou a prináša tak pohľad na bitcoin a iné kryptomeny miliónom jednotlivcov.

V decembri minulého roka začala spoločnosť Square Mobile Mobile Payment Company na TikToku realizovať marketingovú kampaň. Podľa správy z webovej stránky Business Insider, za propagáciu svojej aplikácie Cash niektorými z najväčších hviezd aplikácie TikTok zaplatila.

Square, ktorú vedie vedúci predstaviteľ spoločnosti Twitter a podporovateľ kryptomeny bitcoin – Jack Dorsey, spolupracovala s hudobníkom a influencerom známym ako Shiggy, ktorý už predtým vytvoril pieseň s názvom Cash App a pomocou hashtag #cashappthatmoney dosiahol 136,5 milióna videní.

Aplikácia Cash, ktorá zaznamenala dvojnásobný nárast počtu kupujúcich bitcoínov po prepracovaní aplikácie v septembri, je jednou z najpopulárnejších aplikácií pre mobilné platby v USA – v súčasnosti druhou najobľúbenejšou finančnou aplikáciou v obchode spoločnosti Apple – App Store.

Pomalé prijatie bitcoínov, ktoré nedokázali naplniť očakávania v dôsledku obrovského rastu bitcoinu v roku 2017, sa často pripisuje technologicky zložitým zmenárňam a aplikáciám, čo zabraňuje prijímanie nových potenciálnych používateľov.

Avšak výskumy naznačujú, že mnoho ľudí, ktorí doteraz nákup Bitcoinu nevykonali, by vedeli mať oň väčší záujem.

Koncom minulého roka sa zistilo , že trust z oblasti virtuálnej meny Bitcoin – Grayscale Bitcoin Trust, ktorý ponúka verejne obchodovateľné investičné nástroje okolo kryptomeny Bitcoin, patrí medzi päť najlepších aktív medzi generáciou Milénia, vedľa technologických gigantov ako Amazon, Apple, Tesla a Facebook a pred aktívami, ktoré obľubujú investori, ako Netflix a Microsoft.

Medzitým spoločnosti ako Square a hlavní technologickí giganti vrátane Facebooku a Samsungu vyvíjajú produkty a služby, ktoré uľahčia cestu k nákupu bitcoinu a iných kryptomien.

Minulý mesiac sa Dorsey zaviazal pomôcť rozvoju bitcoinov prostredníctvom svojej platobnej spoločnosti, Square – na základe čoho poznamenal, že „je len otázkou času, kým budú nízko-nákladové platby bitcoinom také bežné, aké bývajú s hotovosťou.“

Divízia spoločnosti Square so zameraním na kryptomeny v blogovom príspevku napísala: „Aby sa bitcoin stal široko používanou celosvetovou menou – menou, ktorú nemožno zastaviť, manipulovať s ňou alebo ju pozmeniť v prospech niekoho iného – sú potrebné zlepšenia bitcoinovej [používateľskej skúsenosti], bezpečnosti, ochrany osobných údajov a škálovania.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune

Facebook komentár