Pribeh_Apple_a_iPhonu_v_troch_grafoch

Prinášame Vám graf predajov iPhonov, avšak je posledným s aktuálne vydanými informáciami.

 

Pribeh_Apple_a_iPhonu_v_troch_grafoch_2

Apple sa rozhodol, že prestane poskytovať čísla predajov pre oblasť zariadení iPhone, Mac a iPad. Predaj produktov spoločnosti Apple sa znížil – predaj iPhonov sa v poslednom štvrťroku sotva zvýšil.

V blízkej budúcnosti to nie je taký veľký problém. Výnosy z iPhonov sa stále zvyšujú. Spoločnosť Apple z predaja zariadenia s označením iPhone zarobil o 8 miliárd dolárov viac ako pred rokom.

Pribeh_Apple_a_iPhonu_v_troch_grafoch_3

Spoločnosť Apple tiež zistila svoj strednodobý problém rastu a presvedčila zákazníkov, aby si zakúpili predplatné služby.

Súvisiace:
Produkty ktoré iPhone pochoval
Je náročné posúdiť dopad iPhonu na svetovú ekonomiku

Spoločnosť Apple zarobila o 1 miliardu dolárov viac v službe Apple Music a Apple Care. Výnosy zo služieb v uplynulom štvrťroku vzrástli o 17%.

Pribeh_Apple_a_iPhonu_v_troch_grafoch_4

Ale v určitom momente bude musieť Apple prísť s niečím, čo nahradí iPhone, keďže nebude vedieť vytlačiť viac šťavy z produktov. Apple nebude vedieť navyšovať ceny donekonečna: Budú ľudia ochotní platiť za iPhone 2 000 dolárov? Nakoniec aj keď sa im podarí navýšiť ďalší objem predplatných služieb – ak nebudú vedieť predávať viac iPhonov, môžu zákazníkom ponúknuť väčší objem obsahu.

Apple má s produktom iPhone problém. Snažili sa to zamaskovať. Teraz to chcú schovať. Ale navždy sa Apple nemôže vyhýbať problémom.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, BuzzFeed

Facebook komentár