Pripravte_sa_na_supercyklus_s_nevidanym_dopytom_po_iPhone_8_2018

Je pravdepodobné, že od spoločnosti Apple bude dosiahnutý “nevídaný dopyt” po iPhonoch, ktorý plánuje predstaviť v druhej polovici roka 2017. S týmto vyjadrením prišiel analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities vo svojej poznámke pre klientov.

Kuo je presvedčený, že Apple by v druhej polovici roka 2017 mohol predať 90 až 110 miliónov iPhonov.

Spoločnosť Apple môže dokonca dodať viac iPhonov ako 113 miliónov, ktoré predala v druhej polovici roka 2014, čo bolo vedené modelom iPhone 6.

Kuo tvrdí, že dodávatelia firmy Apple, ktorí predávajú komponenty ako obrazovky, kamery a čipy sú nastavení na viac ako 120 miliónov prístrojov, a môžu byť schopní rozbehnúť výrobu, kde v prípade razantného dopytu vedia dodať až 150 miliónov prístrojov.

Súvisiace: Apple záhadne prestal zverejňovať výdavky na reklamu

Očakáva sa, že spoločnosť Apple na jeseň roku 2017 predstaví tri prepracované zariadenia: dve aktualizácie aktuálnych modelov iPhone 7 a iPhone 7 Plus, s bezdrôtovým nabíjaním a úplne novým luxusným modelom a s novým druhom obrazovky, ktorý sľubuje nižšiu spotrebu energie a lepšiu kvalitu obrazu.

Očakáva sa, že všetky tri modely by sa mali dobre predávať.

Kuo ďalej poznamenal:

“Model s OLED displejom môže vyvolať rozsiahly dopyt z oblasti modelov najvyššej triedy, vzhľadom k svojmu úplne novému dizajnu, najmä z dôvodu vynikajúcej špecifikácií v porovnaní s inými TFT-LCD modelmi.”

“Nový 4,7-palcový sklenený iPhone bude ponúkať aj bezdrôtové nabíjanie, veľmi vhodnú obmenu základnej úrovne.”

“Inými slovami, zvyšovanie dopytu (v druhej polovice roka 2017) môže dosiahnuť vyššie, ako predchádzajúce maximum pre iPhone 6 a dosiahnuť tak nové historické maximá.”

Supercyklus pre Apple

Pripravte_sa_na_supercyklus_s_nevidanym_dopytom_po_iPhone_8_2018_2

Možnosti okolo toho, že nadchádzajúci iPhone by mohol preniknúť do rozsiahlej základne spotrebiteľov, ktorí čakajú na “vylepšenia” už predtým spomenulo niekoľko analytikov, ako zdôvodnenie pre vzostup spoločnosti Apple.

* Analytici z Credit Suisse predpovedali tento supercyklus v júni.

* Analytici investičnej spoločnosti Cowen and Co. tento rok v lete napísali, že iPhone 7 “je jednoducho” vhodnou základňou ako “sa dostať do” supercyklu “pre nové modely iPhonov a to oddnes začne presne za rok.”

* Cowen zopakovala svoje býčie (rastové) vyhliadky v októbri, keď poznamenala, že “sud strelného prachu, z dramaticky starnúceho základu sa skrýva tesne pod povrchom.”

Ak Apple nakoniec prinesie zariadenie, ktoré je významne odlišné od iPhonov ako je iPhone 6 – 6S, alebo iPhone 7, mohlo by po celom svete dôjsť k explózii predajov. Kuo predpovedá tri nové zmysluplné rôzne modely iPhonov, podľa informácií ktoré pochádzajú z oblasti výroby.

Súvisiace: Apple testuje viac než 10 rôznych prototypov iPhone 8

Počas tohto týždňa, analytik bank UBS – Steven Milunov zopakoval, že investori spoločnosti Apple by mali byť optimistickí, ohľadom ďalšieho cyklu iPhonov, dokonca cez to ak aj firma Apple v najbližších niekoľkých štvrťrokoch nemusí prekonať odhady.

Milunov napísal: “Štvrťrok marec až jún by mohol čeliť rizikám negatívneho vývoja, ale mohlo by to byť úplne jedno, keďže investori ostanú optimistickí ohľadom roka 2018,” … “Mnoho investorov sa už teraz snaží zhodnocovať to čo prinesie práve rok 2018, kde príde z významnými novinkami.”

Facebook komentár