Projekt_tunelov_od_Elona_Muska_ide_vpred_2017

Elon Musk zažil “sľubné rozhovory” so starostom mesta Los Angeles – Ericom Garcettim, ohľadom svojich plánoch na vybudovanie siete tunelov pod mestom, ale uznal, že získanie povolenia pre takýto projekt je ťažšie ako vytvorenie samotnej technológie.

Miliardár a generálny riaditeľ (CEO) automobilky Tesla založil start-up s názvom The Boring Company ktorého cieľom je nájsť spôsob, ako zmierniť prevádzku. V decembri roka 2016, Musk na sociálnej sieti Twitter poznamenal, že prevádzka dopravy v LA bude “základom”.

Súvisiace: Elon Musk: Budúcnosť a jeho ďalší nápad

Doteraz boli zverejnené aj snímky, ktoré ukazujú na zariadenie, ktoré bude Muskova spoločnosť používať, pre vytváranie tunelov. Počas minulého mesiaca Boring Company uverejnila video zobrazujúce elektrickú hromadnú dopravu, ktorý by mohla byť potenciálne aj vybudovaná. Ale zatiaľ tam nie sú, keďže boli vykonané len skúšky technológií na súkromnom pozemku.

Musk ešte stále musí získať povolenie na to aby mohol začať v meste kopať, ale podľa nedávneho statusu na sociálnej sieti Twitter, rozhovory s úradmi vraj idú dobre.

Kancelária starosta Garcettiho ešte nestihla reagovať na žiadosť o komentár.

Ale Garcetti v nedávnom rozhovore pre ABC poznamenal, že sa zaujímal o technológiu Elona Muska.

Súvisiace: Elon Musk chce za 4 roky prepojiť ľudské mozgy s počítačmi

Garcetti povedal: “Rovnako ako v mnoho iných miest, by som rád videl možnosti okolo cestovania, ako navrhoval Elon Musk, s technológiou nových tunelov, .”

V statuse na Twitteri by Muskov nápad okolo tunelov mal byť nielen vhodným pre automobily, ale aj bicykle a taktiež aj chodcov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, ABC

Facebook komentár