Miliardár a podnikateľ Richard Branson sa práve rozhodol potešiť svojich zamestnancov pracujúcich v administratíve, čo je veľký dôvod na oslavu: keďže si môžu vziať toľko dovolenky, koľko len chcú.

Pracovníci v Bransonovej Virgin Group si môžu zobrať neobmedzenú dovolenku kedykoľvek sa im zachce, za predpokladu, že pracujú v jednej z hlavných kancelárií v New Yorku, Londýne, Ženeve alebo v Sydney.

Súvisiace: VIDEO: Miliardár Richard Branson sa stal letuškou

Pre túto chvíľu, bude táto nová politika platiť pre zhruba 160 zamestnancov.

Branson uviedol, že dcérske spoločnosti budú povzbudené k nasledovaniu príkladu, ak tento pokus bude úspešný.

“Vezmite si dovolenku, kedykoľvek budete chcieť. Vezmite si toľko dovolenky, ako len chcete. Nebudeme kontrolovať koľko dovolenky si vezmete.”

Spoločnosti, v ktorých Virgin vlastný podiel vrátane Virgin Galactic a Virgin America zamestnáva zhruba 40 000 ľudí.

Avšak, môže byť zrejmé, že tento darček nemusí byť tak štedrý ako vyzerá.

Nedostatok formálnej politiky môže na niektorých ľudí vyvíjať tlak, aby mali skôr menej voľna, ako viac.

Branson, ktorý je taktiež autorom “The Virgin Way” na svojom blogu predpokladá, že personál si dá voľno len vtedy, keď to bude zladitelné s ich prácou a budú cítiť, že ich neprítomnosť nepoškodí spoločnosť, alebo ich kariéry.

Branson povedal, že bol inšpirovaný spoločnosťou Netflix, ktorá dáva svojim zamestnancom neobmedzený čas na dovolenku.

Branson skôr poznamenal: “Keď doprajte ľuďom byť ako ľudské bytosti a poskytnete im flexibilitu, nemyslím si, že by toho zneužívali.”

Táto politika je v centre rozhovorov o rovnováhe medzi pracovným a súkromným životom, ako viac zamestnancov bežne prace dlho do noci na svojich smartphonoch.

Súvisiace: Richard Branson radí, ako treba tráviť svoj čas

Mexický miliardár Carlos Slim vyzval svet k 3-dňovému pracovnému týždňu. Na oplátku by pracovníci mali pracovať 11-hodín denne a zostať v práci až do veku 70 alebo 75 rokov.

Politiky týkajúce sa pracovného času a dovoleniek sa značne líšia po celom svete.

Európske národy pracovníkom zvyčajne zaručujú väčší čas na dovolenku, než v USA

Rodený Brit, Branson poznamenal: “Množstvo ľudí v štátoch má veľmi mizerný priestor pre dovolenku,” … “Ako si môžu nájsť čas na spoznanie svojich detí, ak pracujú s veľmi, veľmi malým priestorom na voľný čas?”

Zdroj: Time, NPRblog

Facebook komentár