Saudi_Aramco_v_Indii_postavi_mega_rafineriu_za_44_miliard_dolarov

Nasleduje ďalší deň a ďalšia rozsiahla dohoda so štátnym ropným gigantom Saudskej Arábii.

Saudi Aramco súhlasila s vytvorením “mega rafinérie” na západnom pobreží Indie s troma indickými štátnymi ropnými spoločnosťami.

Spoločnosť Aramco vo vyhlásení uviedla: “Vybudovanie rafinérie, ktorá sa bude nachádzať zhruba 350 kilometrov južne od Bombaja, bude stáť 44 miliárd dolárov a bude schopná spracovať približne 1,2 milióna barelov ropy denne.”

Rýchlo rastúca ekonomika v Indii navyšuje svoj dopyt po palivách a petrochémii a saudská spoločnosť Saudi Aramco dúfa, že sa jej zameranie práve na túto krajinu naozaj vyplatí.

Saudská spoločnosť poznamenala, že táto realizácia “sa zaradí medzi najväčšie projekty z oblasti rafinácie a petrochémie na svete.”

Súvisiace:
Saudská Arábia urobila veľký krok smerom k emisií akcií Aramco
Trump vyzval Saudi Aramco pre obchodovanie na burze v New Yorku

Indický minister energetiky – Dharmendra Pradhan vo vyhlásení uviedol: Spoločnosť Saudi Aramco a indické konzorcium budú vlastniť 50% projektu. Saudi Aramco poznamenala, že môže priniesť strategického partnera, ktorý bude zdieľať časť jej podielu.

Tento obchod prichádza menej ako 24 hodín po uzavretí dohody firmy Saudi Aramco s francúzskou ropnou spoločnosťou Total, s cieľom vytvorenia “obrovského” petrochemického komplexu v Saudskej Arábii za zhruba 5 miliárd dolárov. Projekt by v kráľovstve mal vytvoriť okolo 8 000 nových pracovných miest.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: SaudiAramco

Facebook komentár