Spolocnost_Apple_zacne_buduci_tyzden_opat_otvarat_niektore_obchody_v_USA

Spoločnosť Apple sa pripravuje na opätovné otvorenie svojich predajní pre zákazníkov v USA, čo je takmer dva mesiace po tom, ako ich pandémia koronavírusov donútila zatvoriť svoje štýlové predajne.

Spoločnosť v piatok oznámila, že budúci týždeň otvorí niektoré maloobchodné predajne v štyroch štátoch – Idaho, Južná Karolína, Alabama a Aljaška. Firma Apple neupresnila, koľko obchodov znova otvorí, ale v spomínaných štyroch štátoch má celkovo šesť obchodov. Prvý obchod, ktorý sa má opäť otvoriť, bude v pondelok v meste Boise, v štáte Idaho.

Hovorca vo vyhlásení spoločnosti uviedol: „Je nám ľúto, že sme nemohli byť k dispozícií našim zákazníkov a tešíme sa, že im opäť poskytneme podporu.“

Spoločnosť Apple sa podľa vyjadrení hovorcu zameria predovšetkým na svoj bar Genius, ktorý poskytuje osobné servisné služby a technickú podporu, pretože stále viac ľudí využíva svoje produkty na to, aby zostali v spojení pri práci z domu.

Obchody zavedú ďalšie bezpečnostné opatrenia, ako napríklad požiadavku na kontrolu teploty a kryty tváre pre zamestnancov, pričom spoločnosť Apple zákazníkom poskytne masky na tvár, ktorí ich ešte nemajú. Firma Apple bude implementovať aj nariadenia pre obmedzenie počtu zákazníkov v predajniach.

Hovorca spoločnosti uviedol: „Ak je to možné, odporúčame zákazníkom nakupovať online za účasti bezkontaktného doručenia alebo vyzdvihnutia v obchode.“

Začiatkom marca spoločnosť Apple uzavrela všetky svoje obchody mimo Číny, pričom znovu otvorila svoje obchody v ázijskej krajine, keďže vo februári boli zatvorené z dôvodu počiatočného prepuknutia choroby vo Wu-chane. Spoločnosť medzitým otvorila jeden obchod v hlavnom meste Južnej Kórey – Soule, ako aj všetky obchody v Austrálii a Rakúsku. V pondelok sa tiež otvoria všetky predajne spoločnosti Apple v Nemecku.

Spoločnosť má po celom svete 510 obchodov, z toho 271 v USA.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár