Ak_su_oligarchovia_v_Britanii_podozrivi_musia_vysvetlovat_2018

Ruskí oligarchovia, ktorí sú podozriví z korupcie, budú nútení vysvetlovať pôvod svojho luxusného životnému štýlu v Británií. S týmto vyhlasením prišiel minister vlády, keďže prichádza s novým zásahom proti organizovanému zločinu.

Minister pre bezpečnosť – Ben Wallace poznamenal: “Úradníci sa pripravujú na realizáciu nových pravidiel, ktoré nadobudli účinnosť počas tohto týždňa, čo im umožní zadržať podozrivé aktíva, kým vyšetrované osoby nebudú vedieť preukázať legálne nadobudnutie svojho majetku.“

Wallace uviedol, že vláda použije právomoci na zmrazenie a obnovu majetku, ak jednotlivci nedokážu vysvetliť, ako získali aktíva nad 70 000 dolárov.

Úradníci odhadujú, že z nelegálnych fondov každým rokom cez Britániu praním, pretečie približne 150 miliárd dolárov (102 miliárd eur).

Minulý rok britské médiá informovali o vyšetrovaní tzv. ruského systému, údajného prania špinavých peňazí známeho ako “Laundromat”, v ktorom cez Moldavsko prišlo 22,3 miliardy dolárov pomocou ruských spoločností a fiktívnych úverov z offshore spoločností so sídlom v Británii, ktoré boli zrealizované medzi rokmi 2011-14.

Wallace poznamenal, že britská vláda je odhodlaná zastaviť takéto správanie.

Ďalej uviedol: “To, čo vieme z vyšetrovania Laundromat, je, že existujú väzby na (ruský) štát,” … “Názorom vlády je, že vieme o čo ide, ale už nechceme, aby sa to opakovalo.”

Dodal, že bohatí zahraniční zločinci budú cítiť “plnú silu vlády”.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, TheGuardian

Facebook komentár