.Švajčiarsky súd odsúdil izraelského miliardára na 5 rokov.

Švajčiarsky súd odsúdil izraelského miliardára na 5 rokov.

Ženevský súd uznal izraelského miliardára Benyho Steinmetza vinným z korupcie.

Steinmetz, ktorý je údajne utajeným (tichým) vlastníkom newyorských nehnuteľností, bol odsúdený na päť rokov väzenia za poskytovanie úplatkov guinejskému verejnému činiteľovi, s cieľom zabezpečiť práva na ťažbu železorudnej bane.

Diamantový miliardár Beny Steinmetz bude musieť zaplatiť pokutu vo výške 50 miliónov švajčiarskych frankov (takmer 56,5 milióna dolárov).

Agentúra Bloomberg uviedla, že sa obvinenie opiera o svedectvo úradníčky – Mamadie Toure, ktorá je manželkou zosnulého bývalého guinejského prezidenta Lansana Contého. Steinmetzov právnik poprel, že by magnát bol zapojený do akéhokoľvek procesu úplatku.

Sudca uviedol: “Skutočnosť, že Steinmetz si nebol vedomý všetkých podrobností, nič na výsledku rozsudku nemení,” … “Steinmetz dohliadal na platby a tak mohol zabezpečovať a schvaľovať proces úplatkov.”

Steinmetz údajne označil toto rozhodnutie za „veľkú nespravodlivosť“. Jeho právnik uviedol, že sa odvolajú.

Súvisiace:
Juhokórejský miliardár odsúdený za úplatkárstvo
Čínsky miliardár bol uznaný vinným z podplácania úradníkov OSN

Dokonca v priebehu minulého mesiaca bol Steinmetz v Rumunsku v rámci samostatného prípadu odsúdený na päť rokov. V tom prípade súd zistil, že Steinmetz a jeho mediálny konzultant – Tal Silberstein spolupracovali s rumunským podnikateľom a vnukom bývalého kráľa, krajiny pri pokuse o podvody voči štátu.

Steinmetz, ktorý zbohatol na obchode s diamantmi, je podľa zdrojov tiež údajne utajeným (tichým spoločníkom) investorom v rámci známych newyorských nehnuteľností. V minulosti bolo jeho meno spájané s vlastníctvom mrakodrapu, známeho ako Chrysler Building a realitnou skupinou HFZ Capital Group , ktorá však „rázne“ poprela zapojenie do jej projektu Chelsea XI.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheRealDeal

Facebook komentár