Tesla_sa_snazi_ziskat_ochrannu_znamku_pre_Teslaquila

Spoločnosť Tesla vlastní ochrannú známku “Teslaquila”, ktorá bola súčasťou niekoľkých vtipov počas 1. apríla na deň bláznov, ktoré na sociálnej sieti Twitter zverejnil výkonný riaditeľ Elon Musk.

Žarty z 1. apríla zahŕňali tvrdenie, že automobilka Tesla “dosiahla bankrot” aj po tom, čo sa uchýlil k “poslednému hromadnému predaju veľkonočných vajíčok.” Vtipy pokračovali keďže poznamenal, že bol obklopený fľaškami “Teslaquilla”.

Musk bol široko kritizovaný za aprílové statusy na sociálne siete twitter a reálne obavy z bankrotu prišli po tom, čo akcie spoločnosti Tesla v marci klesli o 22%, čím dosiahli najhorší mesačný výkon od decembra 2010 a to všetko na pozadí obáv týkajúcich sa ohľadom výroby Modelu 3.

Súvisiace: Elon Musk: Je načase vytvoriť obrovský bojový robot

Podľa žiadostí o patenty a ochranné známky USA, ktorú najprv zverejnila spoločnosť CNBC , ochranná známka je pre “destilovaný likér z modrého agáve.” Tequila je vyrábaná z modrej agáve.

Musk v neskorých piatkových hodinách na sociálnej sieti Twitter poznamenal, že vytvoril logo “Teslaquily”, ktorá prinútila niektorých užívateľov Twitteru vytvárať ďalšie vtipné historky.

Spoločnosť Tesla okamžite neodpovedala na žiadosti o pripomienku.

Akcie spoločnosti Tesla v tomto roku stratili 18%, v porovnaní s 2,7% a 1,8% v prípade akciových indexov indexu S&P 500 a Dow Jones Industrial Average.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch

Facebook komentár