Tesla Motors počas tohto roka v období troch mesiacov končiacich septembrom dosiahla v Číne najlepšie štvrťročné predaje, keďže sa v budúcom roku pripravuje zahájiť predaj svojho Modelu.

Tesla v treťom štvrťroku roka 2015 v Číne predala 1 345 vozidiel, po predaji 797 vozidiel v prvom a 883 automobilov v druhom štvrťroku, čím v prvých deviatich mesiacoch roka 2015 dosiahla celkové predaje na úrovni 3 025 automobilov. Gary Tao, ktorý je hovorca pekingskej divízie uviedol, že tieto čísla boli prvýkrát zverejnené generálnym riaditeľom Elonom Muskom, keďže nedávno realizoval svoju cestu do Pekingu.

Súvisiace: Tesla si zabezpečuje kritické zdroje, ktoré potrebuje pre svoju budúcnosť

V rozhovore pre oficiálnu tlačovú agentúru Xinhua počas minulého týždňa Musk poznamenal: “Čínske predaje by mohli dosiahnuť úrovne z USA do piatich až šiestich rokov.” Automobilka sa v Číne zameriava na začiatok predajov svojho športové úžitkového Modelu X v prvej polovici budúceho roka, keďže chce uspokojiť dopyt spotrebiteľov, ktorí žiadajú vozidlá s vyšším výkonom, čo predstavuje najrýchlejšie rastúci segment.

Čína v treťom štvrťroku predstavovala zhruba 11 percentný podiel celo-svetových dodávok automobilky Tesla. Spoločnosť počas minulého mesiaca získala súhlas od pekinskej samosprávy na vydávanie špeciálnych ŠPZ pre elektromobily.

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár