Tesla Quarterly Report Luxury Tesla Registers 17 LHD Model 3 VINs ? in To Europe Baby

Spoločnosti Tesla získala schválenie, k tomu aby začala dodávať svoje sedany Modelu 3 v celej Európe. S týmto vyjadrením prišiel holandský orgán RDW.

Realizácia dodávok by mala začať vo februári a ako sa to stalo v USA, prvý predaj v Európe by podľa Tesly mal zahŕňať Model 3 s dlhým rozsahom batérie.

Začiatok dodávok Modelu 3 v Európe je kľúčovou prioritou pre výkonného riaditeľa Elona Muska. Poukazuje na predaj sedanu v Európe a Číne ako hlavný dôvod, prečo sa neobáva možného úpadku spôsobeného zrušením amerických federálnych daňových úľav na nákupy vozidiel automobilky Tesla sa od 1. januára, keďže sa dostali na polovicu hodnoty, ktorá bola na úrovni 3 750 dolárov.

Súvisiace: K automobilke Tesla sa pridáva aj miliardár Larry Ellison a…

Spoločnosť v treťom štvrťroku v rámci listu pre akcionárov uviedla, že “stredný trh prémiových sedanov v Európe je viac ako dvakrát tak väčší ako ten istý segment trhu v USA.”

Tesla sa Modelom 3 zameriava na konkurenciu modelov BMW 3-Series a VW Golf. Zatiaľ čo nákladné vozidlá a SUV predstavujú zhruba 70 percent amerického predaja vozidiel, Európania stále uprednostňujú práve tento štýl automobilov.

AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: AutomotiveNews

Facebook komentár