Tesla_znizuje_ceny_v_Cine_2018

Automobily spoločnosti Tesla sú v Číne stále lacnejšie.

Spoločnosť v Číne znižuje ceny svojich vozidiel pre Model X a Modelu S o približne 6% po tom, ako Peking povedal, že od 1. júla zníži clo na dovezené osobné vozidlá.

Tesla oznámila zníženie cien na svojom oficiálnom účte sociálnej siete Weibo, keď poznamenala, že tento krok je možný z dôvodu nižších dovozných ciel.

Úspory finančných prostriedkov sú významné. Cena najdrahšieho Modelu X sa zníži na 1,3 milióna juanov (204 000 dolárov) z 1,4 milióna juanov (219 000 dolárov), podľa riaditeľa predaja automobilky Tesla v Pekingu, ktorý požiadal, aby nebol menovaný, pretože nie je hovorcom spoločnosti.

Súvisiace: Tesla a SpaceX už dávno začali so zlučovaním

Najlacnejšia verzia Modelu S bude aktuálne stáť 710 600 juanov (111 200 dolárov), čo je zníženie zo 758 900 juanov (118 800 dolárov).

Fanúšikovia spoločnosti Tesla nemusia čakať do 1. júla. Tesla uviedla, že nové nižšie ceny sa budú vzťahovať na všetky autá, bez ohľadu na to, či prejdú colnými úradmi, a “niekoľko vozidiel je na sklade” už so zľavnenou cenou.

Ale aj po znižovaní cien budú stáť automobily spoločnosti Tesla v Číne oveľa viac ako v Spojených štátoch, kde ceny Modelu S začínajú na úrovni 75 000 dolárov.

Čínske tarify na automobily dlho zaneprázdňujú aj amerického prezidenta Donalda Trumpa. Spojené štáty si na dovážané automobily účtujú tarifu 2,5%.

Čínske zníženie sadzieb prichádza s tým, ako sa dve najdôležitejšie ekonomiky sveta pokúšajú zmierniť hrozby absolútnej obchodnej vojny.

Ostatné automobilové spoločnosti rozhodnutie o znížení ciel privítali. Nemecká spoločnosť Porsche uviedla, že o znížení cien na čínskom trhu uvažuje.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, BBC

Facebook komentár