Tisice_vozidiel_Tesla_Model_3_na_obrovskych_parkoviskach_v_Kalifornii

Na sociálnej sieti sa objavili fotografie vozidiel značky Tesla, ktoré sú zaparkované na viacerých miestach v Kalifornii.

Tieto parkoviská na ktorých je zaparkovaných niekoľko tisíc automobilov značky Tesla, sa údajne nachádzajú v meste Lathrop – údolia Central Valley, východne od Bay Area; a mesta Burbank, v blízkosti Los Angeles.

Zdá sa, že ide o oblasti, v ktorých sa automobily zhromažďujú pred prevozom do iných častí krajiny.

Hovorca spoločnosti Tesla vo vyhlásení poznamenal: “Lathrop používame ako nakladací rozbočovač pre automobily, ktoré sú dodávané zákazníkom na iné miesta,” … “Keďže naša produkcia narastá, očividne sa tieto objemy automobilov budú len rozširovať.”

Súvisiace: Pohľad na náročný rozvrh Elona Muska

Tesla za týždeň produkuje o najmenej 2 000 automobilov za týždeň viac, ako to bolo na konci roka 2017, keď sa Model 3 začal dodávať. Tesla má vo svojej továrni v meste Fremont, v štáte Kalifonia obmedzený priestor, takže vozidlá sa musia niekam presunúť.

Tesla nemá svoju predajnú sieť, len pár obchodov umiestnených v USA. Získanie automobilov Tesla je oveľa viac na mieru ako to, na čo sú zvyknutí mnohí nákupcovia automobilov: objednáte nový automobil, Tesla ho vyrobí a keď je pripravený k vyzdvihnutiu, informujú vás.

Ak chcete kúpiť, povedzme, pickup Ford F-150, pravdepodobne zájdete za miestnym predajcom, aby ste videli, čo je v ponuke. A predajcov je naozaj mnoho. V Spojených štátoch je približne 3 000 predajcov značky Ford a Lincoln a v akomkoľvek dni a pri hrubom výpočte pravdepodobne čaká na zákazníkov 17 000 vozidiel modelu F-150 (Ford predáva viac ako 2 000 kusov za deň a len v priebehu minulého roka predali približne 900 000 vozidiel modelu F).

Špekulácie vyústili do tvrdení, že spoločnosť Tesla čelila zrušeniu predbežných objednávok na Model 3, ktoré údajne prekročili 400 000.

Súvisiace: Apple má druhú najväčšiu flotilu autonómnych vozidiel v Kalifornii

Spoločnosť jednoznačne poprela, že tomu tak je a generálny riaditeľ spoločnosti – Elon Musk na sociálnej sieti Twitter uviedol, že v minulom týždni bolo zaznamenaných 5 000 nových objednávok Modelu 3.

To, čo sa pravdepodobne deje, je to, že Tesla v roku 2018 sa snaží vyprodukovať o niečo viac vozidiel ako v roku 2017 a bude musieť rozšíriť svoju logistiku, aby tieto automobily vedela pohotovo presúvať z Fremontu do zvyšku USA.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, NYTimes

Facebook komentár