Keďže bitcoin prepadol pod hranicu 50 000 dolárov.

Keďže bitcoin prepadol pod hranicu 50 000 dolárov.

Bitcoin a ďalšie kryptomeny dnes prepadli a z trhu virtuálnych mien sa tak vytratilo viac ako 260 miliárd dolárov.

Podľa údajov spoločnosti CoinDesk okolo 14:06 pekinského času, cena bitcoinu za posledných 24 hodín prepadla takmer o 10% na 49 281,40 dolárov. Ethereum klesla na 2 202,05 dolárov, čo je pokles o viac ako 11%. Piata najväčšia kryptomena – XRP, sa podľa stránky pre sledovanie cien CoinMarketCap prepadla o viac ako 22%.

Týmto sa z celého trhu s kryptomenami vymazala hodnota okolo 260 miliárd dolárov.

Nie je jasné, čo spustilo výpredaj, hoci kryptomeny sú známe svojimi divokými cenovými výkyvmi.

Vijay Ayyar, vedúci rozvoja podnikania na burze kryptomien – Luno, poznamenal: “Trh celkovo mierne vzrástol a pravdepodobne sa pred ďalšou etapou ochladzuje.”

Americké akciové indexy vo štvrtok poklesli po správach, že prezident Joe Biden uvažuje o zvýšení dane z kapitálových výnosov.

Ayyar dodal: “Taktiež došlo k väčšiemu prepadu akciového trhu, čo mohlo mať vplyv na všetky rizikové aktíva.”

Len v tomto roku cena Bitcoinu vzrástla o 71% a ethereum o 200%.

Súčasťou tejto podpory bol zvýšený nákup bitcoinov inštitucionálnymi investormi. A spoločnosti ako Tesla a Square taktiež vykonali nákup bitcoinov v hodnote niekoľkých miliárd dolárov.

Banky sa tiež snažia umožniť svojim klientom zapojiť sa do trhu s bitcoinmi. V marci spoločnosť Morgan Stanley uviedla, že spúšťa prístup k trom fondom, ktoré umožňujú vlastníctvo bitcoinu.

Avšak obavy z regulačných zásahov do trhu bitcoinov aj naďalej zakrývajú ďalší rast tohto trhu. Jesse Powell, generálny riaditeľ kryptoburzy s názvom Kraken, varoval že vlády môžu upustiť od používania bitcoinov a ďalších kryptomien.

V priebehu minulého mesiaca agentúra Reuters informovala, že India plánuje zaviesť zákon zakazujúci obchodovanie alebo dokonca vlastníctvo kryptomien. Americká ministerka financií Janet Yellenová vo februári označila bitcoin za „vysoko špekulatívne aktívum“ a uviedla, že sa obáva možných strát pre investorov.

Úrady po celom svete skúmajú, ako regulovať bitcoin. Člen Ľudovej Banky Číny minulý týždeň označil Bitcoin ako “investičné alternatívu”, čo znamenalo progresívnejší tón pre oblasť kryptomien po divokom zákroku regulátorov danej krajiny na toto odvetvie v rokoch 2017 a 2018.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár