Trh_kryptomien_by_mal_v_roku_2018_dosiahnut_1_bilion_dolarov

Celková hodnota všetkých kryptomien na svete v roku 2018 dosiahne 1 bilión dolárov. S týmto vyjadrením, počas dnešného dňa prišiel generálny riaditeľ jednej z najväčších platforiem na digitálne peňaženky.

Na svete existuje viac ako 1300 virtuálnych mien, ako sú Bitcoin a Ether, s celkovou trhovou kapitalizáciou v hodnote viac ako 587 miliárd dolárov (podľa údajov z internetovej stránky Coinmarketcap.com). Trhový limit sa vzťahuje na celkovú hodnotu všetkých digitálnych mincí v obehu.

Peter Smith, ktorý je generálnym riaditeľ spoločnosti Blockchain, ktorá je poskytovateľom digitálnych peňažných peňazí na ukladanie obchodov v kryptomenách, uviedol, že v roku 2018 pravdepodobne príde k takmer zdvojnásobeniu tejto hodnoty.

Smith v rozhovore pre televíziu CNBC poznamenal: “Myslím si, že celkový trhový limit digitálnych aktív v roku 2018 dosiahne 1 bilión amerických dolárov. Neviem, či si udrží úroveň jedného bilióna dolárov, ale myslím, že uvidíme, prekročenie tejto dôležitej úrovne.”

Virtálna mena Bitcoin v trhovej kapitalizácií všetkých krytomien predstavuje viac ako 50% celkovej hodnoty. Jej hodnota sa nachádza na úrovni okolo 317 miliárd dolárov. Ether je druhou najväčšou digitálnou menou s trhovou hodnotou vo výške 68,9 miliárd dolárov. Obe tieto digitálne meny počas tohto roka dosiahli obrovské zvýšenia cien.

Súvisiace: Kto dominuje v obchodoch na trhu meny Bitcoin?

Niektorí hráči na trhu si myslia, že bitcoin samotná v blízkej budúcnosti doshane trh o objeme 1 bilióna dolárov. Ronnie Moas, ktorý je zakladateľom spoločnosti Standpoint Research, v dnešnom vyjadrení uviedol, že cena jednej mince s označením Bitcoin môže byť ocenená na 400 000 dolárov, na základe čoho hodnota trhu nakoniec dosiahne 1 bilión dolárov.

Avšak, bitcoin aj počas tohto roka čelila kritike. Generálny riaditeľ banky JPMorgan – Jamie Dimon označil kryptomenu za “podvod” a tých ľudí, ktorí do nej investujú označil za “hlúpych”. Dokonca Deutsche Bank nedávno varovala, že prudký nárast ceny, môže v budúcom roku predstavovať riziko pre širší finančný trh.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, FoxNews

Facebook komentár