Trhova_kapitalizacia_spolocnosti_Apple_takmer_900_miliard_2017

Apple počas dnešného dňa zaznamenal rekordnú cenu akcií a tým sa spoločnosti poprvýkrát podarilo dosiahnuť ocenenie na úrovni takmer až 900 miliárd dolárov.

Krátko po dnešnom otvorení akcie spoločnosti Apple rástli o viac ako 3 percentá, potom ako tento technologický gigant v štvrtok v noci vykázal veľmi pozitívne výsledky, ktorými prekonal očakávania Wall Streetu. Dokonca v spomínanú noc sa po celom svete pred jej predajniami (Apple Store) zoradilo tisíce zákazníkov, v nádeji že si kúpia nový smartphone od spoločnosti Apple – iPhone X.

Súvisiace: Apple práve oznámil výsledky! Očakávania Wall Streetu prekonal

V poludňajších hodinách obchodovania však jej akcie rástli už iba o 2 percenta, čím firma Apple dosahovala ocenenie v hodnote už iba 868 miliárd dolárov.

Apple na 10.výročie jej iPhonu predstavila významný upgrade smartphonu s funkciami, ako je jasná obrazovka od okraja po okraj, animované emotikony, bez domovského tlačidla, za účasti skla a ocele.

Okolo zápalu, z dôvodu nového iPhonu X sa firme Apple aj tak podarilo získať väčší objem hotovosti. To aj napriek obavám Wall Streetu, že spotrebitelia budú vyčkávať na nový model.

Generálny riaditeľ Tim Cook v konferenčnom hovore poznamenal, že iPhone 8 a iPhone Plus 8 sa pre spoločnosť Apple “okamžite” stali najpredávanejšími dvoma produktami (pred uvedením na trh), čo prekvapilo. A neočakáva sa, že tento trend by mal spomaľovať. Očakávané príjmy pre ďalší štvrťrok sa taktiež nachádzali nad priemernými odhadmi analytikov.

Cook vo štvrtok v noci, v rámci konferenčného hovoru poznamenal: “Z nášho usmernenia ohľadom príjmov môžete vidieť, že náš čakajú naozaj pozitívne výsledky.”

Časť ocenenia spoločnosti Apple odráža budúce očakávania investorov od spoločnosti. Vedenie firmy Apple vkladá veľké nádeje na rýchly rast softvéru a služieb, prekvitajúcu strednú triedu Číny a Indie, ako aj pozitívne vyhliadky okolo americkej daňovej reformy.

Veľké objemy hotovosti a peňažných ekvivalentov spoločnosti Apple pokračovali v raste aj počas posledného štvrťroka, keďže vzrástli na 268,9 miliárd dolárov.

Hotovosť spoločnosti Apple v medzi-kvartálnom vyjadrení vzrástla o 7,4 miliardy dolárov, avšak čoskoro by mohla stať rozsiahlejšou, než kedykoľvek predtým.

Nový plán daňovej reformy domácich republikánov sa zameriava na trvalé zníženie daňovej sadzby z príjmov právnických osôb na 20 percent a požaduje jednorazovú daňovú sadzbu vo výške 12 percent na výnos z hotovosti a 5 % daň z repatriácie finančných prostriedkov.

Súvisiace: Je naozaj čas na masívne zníženie daní v USA?

Analytik spoločnosti CFRA Scott Kessler odhaduje, že spoločnosť Apple je jednou zo spoločností v technologickom odvetví, ktorá by mohla profitovať z jednej časti tejto konkrétnej daňovej reformy: nižšia daňová sadzba na repatriovaný zahraničný zisk.

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple – Tim Cook v máji uviedol: “Chcete, aby ľudia tieto peniaze v Spojených štátoch využili, čo povedie aj k vyšším investíciám.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, WSJ

Facebook komentár