Podľa nového Celosvetového Indexu Otroctva (Global Slavery Index), práve západoafrická Mauritánia má najzávažnejšiu koncentráciu novodobých otrokov. Zhruba 4% obyvateľstva Mauritánie, alebo 155 600 obyvateľov žije v otroctve.

Novodobé otroctvo je najrozšírenejšie v celej Afrike, Indii a Rusku. Mapa zo správy ukazuje, kde je jeho pôsobnosť najčastejšia:

Súvisiace: MAPA: Zoznam krajín ktoré v roku 2013 viedli svet v popravách

Pre zväčšenie KLIKNITE

Po celom svete v otroctve žije 35,8 miliónov ľudí a 61% z nich žije v  Indii, Číne, Pakistane, Uzbekistane a Rusku. Ázijskí občania, ktorí migrujú za nízkymi a stredne-kvalifikovanými pracovnými príležitosťami do zahraničia sú neúmerne ovplyvnení vplyvom nútených prác.

India:  V absolútnych odhadoch moderného otroctva, India dosahuje najvyšší počet otrokov sveta, keďže 14 285 700 Indov pochádza väčšinou z nižších kást a migrujúcich pracovníkov väčšinou čelia núteným prácam, obchodovaniu s ľuďmi na účely sexuálneho vykorisťovania a nútených manželstiev.

Čína: Migranti v Číne zažívajú nútene práce v priemysloch stavebníctva, ťažby a domácej starostlivosti. Hlavným problémom sa stalo obchodovanie detí.

Pakistan: Pakistanský problém otroctva možno pripísať k k nedostatku práva a poriadku po dlhšom konflikte, pretože stále viac ľudí bolo využívaných ku kompenzácii nedostatku infraštruktúry a bežných verejných služieb.

Uzbekistan: Vysoký podiel otrokov v Uzbekistane priamo odráža vládne nariadenie ohľadom nútených prác. Vzhľadom k tomu, že je ekonomika Uzbekistanu do značnej miery závislá na produkcii a vývoze bavlny, vláda núti svojich občanov vykonávať zber bavlny počas dvoch mesiacov každého roka.

Rusko: Správa vyzýva Rusko aby si zriadilo “medzinárodné centrum pre obchodovanie s pracovníkmi.” Zahraniční migrujúci pracovníci sú veľmi využívaný v  poľnohospodárstve, stavebníctve a spracovateľskom priemysle, zatiaľ čo ženy a deti sú obchodované na komerčné sexuálne zneužívanie.

Súvisiace: Vláda so záľubou ukrýva vlastné zločiny a totalitné ambície

Novodobé otroctvo môže mať formu obchodovania s ľuďmi, nútených prác, dlžobného otroctva, núteného manželstva a predaja alebo zneužívania detí. 167 krajín uvedených v ročnom Indexe Otroctva bolo hodnotených podľa veľkosti problému, vládnych reakcií a zraniteľnosti, alebo faktorov, ktoré môžu vysvetliť, alebo predpovedať výskyt novodobého otroctva.

Zdroj: Walk Free Foundation

Facebook komentár