Tvorca_Ethereum_Blockchain_za_par_rokov_zasiahne_podnikanie_spolocnosti_Visa_2017

Sieť virtuálnej meny Ethereum by mohla do roka naozaj predstavovať skutočnú výzvu veľkým finančným inštitúciám, ako je Visa. S týmto vyjadrením prišiel tvorca meny Ethereum – Vitalik Buterin.

Buterin uviedol, že bezpečnosť predstavuje najväčšiu výzvu pre zavedenie technológie blockchain do hlavného prúdu a že akonáhle to bude vyriešené, táto technológia by mohla prebrať podnikanie alebo dokonca nahradiť finančné inštitúcie, ako je Visa.

Aj napriek humbuku okolo technológie blockchain, väčšina súčasných aplikácií, ktoré túto technológiu využívajú, nie sú dostatočne dlho vo vývoji na to, aby mohli byť používané širokou verejnosťou. Ale hoci Buterin očakáva, že do budúceho roka budú vo finančnom priestore predstavené prototypy s nízkou úrovňou bezpečnosti, za pár rokov budú predstavené tie, ktoré budú naozaj môcť byť rozšírenými v naozaj veľkom meradle.

Blockchain technológie, ako je Ethereum, sa všeobecne považujú za ďalší veľký narušiteľ pre priemyselné odvetvia, od práva až po námornú dopravu.

Inteligentné zmluvy sú často opisované ako technológia využívajúca decentralizovanú počítačovú sieť na odosielanie správ, ktoré vytvárajú univerzálne prístupnú knihu, ktorú nemožno upravovať alebo meniť. Teoreticky, s technológiou blockchain, obchodné a právne transakcie môžu byť vykonávané s nižším rizikom podvodov.

Zatiaľ čo Buterin je optimistickým v súvislosti s úlohou, ktorú by mohla Ethereum zohrať pri výmene peňazí, je menej presvedčený o jej vplyve na obrovské výpočtové obry ako je Amazon Web Services (AWS). Spoločnosť AWS predáva priestory na serveroch spoločnosti Amazon, najmä webovým stránkam tretích strán, ako je Netflix, ktorá drží obrovské množstvo údajov na serveroch AWS.

Súvisiace:
Ako investovať v čase rozvoja blockchainu?
Ako banky a finančné inštitúcie využívajú technológiu blockchain?

Ak chcete narušiť cloudový priemysel, aplikácie spustené v sieti Ethereum budú musieť presvedčiť súkromné spoločnosti, že ich decentralizovaná štruktúra je dostatočne bezpečnou na to, aby obsahovala vlastnícky alebo inak citlivý obsah. Buterin nevidí, že sa by sa tak mohlo čoskoro stať.

Buterin nakoniec poznamenal: “Vo všeobecnosti bude vždy existovať veľký súbor aplikácií, v ktorých decentralizované prístupy nefungujú tak dobre.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune

Facebook komentár