Venezuela_ponuka_Indii_30_percentnu_zlavu_na_ropu_Ak_zaplati_v_kryptomene

Venezuela ponúkla Indii 30-percentnú zľavu na náku ropy, ale iba v prípade ak sa India zaviaže zaplatiť v El Petro – kryptomena, ktorú Venezuela vychvaľuje ako prvú národnú digitálnu menu, opierajúci sa o zásoby surovej ropy.

Venezuelskí odborníci na oblasť blockchainu v marci navštívili Indiu a dohodli sa s obchodnou spoločnosťou Bitcoin Coinsecure v Dillí na predaji venezuelskej kryptomeny Petro v Indii. S touto správou prišiel Business Standard s citovaním viacerých zdrojov.

Madurov propagandistický stroj považuje digitálnu menu za prvú priekopnícku národnú kryptomenu, keďže El Petro je podporovaná 5 miliardami barelov ropných zásob vo Venezuelskom pásme Orinoco. Ale väčšina pozorovateľov vidí túto kryptografickú emisiu ako zúfalý pokus o obídenie amerických finančných sankcií.

Avšak, v marci 2018 americký prezident Donald Trump zakázal akékoľvek americké nákupy, transakcie a obchodovanie s akoukoľvek digitálnou mincou alebo žetónom vydaným Venezuelskou vládou alebo vládou.

Súvisiace: Top kryptoburza – Coinbase sa pripravuje na obrovské navýšenie obchodov

Generálny riaditeľ spoločnosti Coinsecure, Mohit Kalra podľa Business Standard poznamenal: “V súčasnosti Venezuela chce pridať Petro ku krytomenám na burze Coinsecure, aby Petro bolo obchovateľné aj voči Bitcoinu a indickej rupií.

Kalra pre Business Standard uviedol: “Snažia sa dostať do rôznych krajín a príchádzajú s rôznymi ponukami. V ponuke, ktorú poskytli indickej vláde, je: kúpite Petro a my vám poskytneme 30% zľavu na nákup ropy.”

Agentúra Reuters v marci s odvolaním sa na údaje z lodných a priemyselných zdrojov prišla s informáciou, že dovoz surovej ropy Indie z Venezuely (kde ropný priemysel zažíva prepad) medzitým klesol na približne 300 000 barelov denne, v období od novembra 2017 do februára 2018, čo je medziročný pokles o 20 percent a najnižšia úroveň od roku 2012.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Business Standard, Reuters

Facebook komentár