Najvacsie_veterne_turbiny_budu_v_Nemecku_kombinovane_s_vodnymi_2017

V novom projekte Nemecka sú skúšané nové obzory, kde sú kombinované dva obnoviteľné zdroje energie, čo bude dokonca začlenené do lesa.

GE prostredníctvom svojej divízie obnoviteľných zdrojov s názvom GE Renewable Energy, podpísala dohodu s Max Bögl Wind, kde vytvorí a dodá svetový unikát – “najvyššie a vôbec prvé veterné turbíny, ktoré budú integrované s prečerpávaním vodnej elektrárne.”

Samy o sebe – veterné a vodné energie začínajú byť stále vo väčšej miere významným zdrojom energie. Medzinárodná agentúra pre energiu (IEA) napríklad opisuje vodné elektrárne ako “najväčší jediný obnoviteľný zdroj elektrickej energie súčasnosti.” Uvádza sa, že veterná energia sa dostáva do “hlavného prúdu, konkurencieschopnej a spoľahlivej technológie pre napájanie.”

Rozsah tohto projektu GE bude vytvoreným v Švábsko-Franskom lese, v Nemecku.

Veže veterných turbín používaných v rámci tohto projektu budú mať “celkovú výšku” o rozsahu až 246,5 metrov a základom okolie každej veže bude slúžiť, ako zásobáreň vody.

Cliff Harris, ktorý pre GE Renewable spravuje portfólio veternej energetiky v regióne EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika Latinská Amerika Ázia a Pacifik) v telefonickom rozhovore povedal: “Máme radi veterné turbíny, ktoré sú mierne … bežné, avšak okrem toho, okolo ich základne máme skladovaciu nádrž, ktorá veterné elektrárne v skutočnosti obklopuje.”

Súvsiace:
Veterné elektrárne v roku 2016 zažili rekordné financovanie
Kostarika z 98% produkuje elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov

Okrem toho údolie v blízkosti – zhruba 200 metrov pod turbínami – bude sídlom jazera a čerpadiel/generátora vodnej elektrárne s kapacitou 16 megawattov.

Harris poznamenal: “Keď fúka vietor, vyrábame elektrinu z veterných elektrární,” … “Keď je dopyt po elektrine vysoký, môžeme uvoľniť vodu z nádrží, ktoré sú okolo základne turbín a prejde z kopca dole, cez turbíny a do nádrže.”

“A následne, v čase, keď nebude až tak veľký dopyt, môžeme reálne odčerpať vodu späť do kopca a tá bude opäť pripravenou na použitie.”

Harris nakoniec uviedol: “Výstavba projektu je v plnom prúde. GE predpokladá, že štyri turbíny budú uvedený do prevádzky do konca roka a “celý projekt elektrárne“ by mal byť podľa očakávaní v prevádzke do konca roka 2018.

Najvacsie_veterne_turbiny_budu_v_Nemecku_kombinovane_s_vodnymi_2017_1

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet

Facebook komentár