Veterna_energia_firmy_Unilever_napaja_stranky_v_Britanii

Spoločnosť Unilever oznámila, že 15 jej britských webov používajú elektrinu pochádzajúcu z obnoviteľných zdrojov – konkrétne vetra. Vo včerajšom oznámení spoločnosť spotrebného tovaru uviedla, že od apríla britská spoločnosť Unilever je aj len “vyhradeným príjemcom” energie, ktoré vyrába 23 turbín veternej farmy, ktorá je vlastnená spoločnosťou zo sektora obnoviteľných zdrojov energie – Eneco.

Eneco dodáva 165 gigawatthodín – čo zodpovedá 87 percent produkcie škótskej farmy – Lochluichart, ktorá je zakúpenou s prebytku výkonu od miestnych komunít, v rámci maloobchodnej tarify.

Yvette Edwards, ktorá je riaditeľkou komunikácie pre udržateľné aktivity vo vyhlásení uviedla: “Tento posledný krok pri zabezpečovaní udržateľných dodávok energie, ktoré je produkovaná vetrom predstavuje dôležitý míľnik a pomôže nám splniť naše odvážne ambície, kde sa v roku 2030 chceme stať pozitívnymi v oblasti znižovania emisií.”

Edwardsová dodáva: “Je to o to viac významnejšie, keďže akýkoľvek previs dopytu bude predávaným do okolitých komunít, čím sa postupuje našu vízia tvorby udržateľného života stáva samozrejmosťou.”

Unilever má ambiciózne plány, pokiaľ ide o udržateľnosť. Okrem iného, že si dala za cieľ získavanie všetkej svojej celkovej energie (v rámci všetkých svojich oprácií) z obnoviteľných zdrojov, zároveň do roku 2030 chce odstrániť svoju uhlíkovú stopu zo svojho energetického mixu.

Súvisiace:
Google chce v roku 2017 využívať výhradne obnoviteľné zdroje energie
Veterné elektrárne v roku 2016 zažili rekordné financovanie

V Holandsku bola podpísaná ďalšia dohoda so spoločnosťou Eneco, kde kancelárie a továrne firmy Unilever budú poháňané energiou z veternej farmy v Severnom mori.

Zoisa Walton, ktorá je riaditeľkou spoločnosti Eneco vo Veľkej Británii uviedla: “Eneco je hrdým partnerom spoločnosti Unilever, kde sa im snaží poskytovať riešenia v rámci jej ambiciózneho plánu do roku 2030, kde sa chcú zrušiť svoju uhlíkovú stopu a dokonca tento podiel navýšiť.” Waltonová dodala, že britská Eneco je “odhodlanou spolupracovať s firmami pri realizácii ich ambícií v oblasti udržateľnej energie.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters

Facebook komentár