Warren Buffett.

Warren Buffett.

Warren Buffett je stále veľkým optimistom v spoločnosť Apple.

“Veštec z Omahy” bol požiadaný o odpoveď, či aj po konci júna kúpil viac akcií v technologickom gigante. Buffettova spoločnosť Berkshire Hathaway v druhom štvrťroku zvýšila podiely v spoločnosti Apple o 5 percent.

V rozhovore na stanici CNBC poznamenal: “Kúpili sme len [o] trochu [viac].”

Začiatkom tohto mesiaca sa spoločnosť Apple stala prvou verejne obchodovanou americkou spoločnosťou, ktorá dosiahla trhovú kapitalizáciu o hodnote 1 bilióna dolárov. Investičný konglomerát – Berkshire Hathaway je druhým najväčším držiteľom akcií spoločnosti Apple s podielom o objeme na úrovni okolo 56 miliárd dolárov (podľa dát spoločnosti FactSet).

Buffett vysvetlil, že miluje Apple ako investíciu z dôvodu sily svojej značky a ekosystému, nie kvôli jej krátkodobým finančným výsledkom.

“Nezameriavam sa na odpredaj v najbližšom štvrťroku alebo v budúcom roku,” … “Zameriavam sa na … stovky, stovky, stovky miliónov ľudí, ktorí prakticky žijú svojimi životmi [cez iPhone].”

Taktiež nazval iPhone “obrovsky podhodnoteným,” keďže podľa jeho vyjadrení má oveľa väčšiu hodnotu než si Apple účtuje – 1 000 dolárov.

Súvisiace:
Produkty ktoré iPhone pochoval
Berkshire Hathaway drží podiel v spoločnosti Apple takmer $ 50 miliárd

“Mám lietadlo, ktoré ma každým rokom stojí okolo milióna dolárov. Ak by som používal iPhone – tak ako používam iPad a naozaj vo veľkej miere – ako všetci moji priatelia, radšej by som sa zriekol lietadla.”

“Aktuálne je na trhu konkurencia, takže cena je zatlačená, ale pokiaľ ide o užitočnosť pre ľudí a toho čo získajú za tisíc dolárov,” … “môžete mať večierok, ktorý by za to stál ale zároveň v tomto bode môžete zistiť ako je táto cena neuveriteľne prínosnou.”

Miliardár a investor sa pre CNBC vyjadril aj o svojich 88. narodeninách v newyorskom steakhouse Smith & Wollensky, pred svojim obedom s víťazným uchádzačom na aukcií známej ako Glide.

Táto každoročná akcia prináša peniaze pre charitu v San Franciscu tým, že ponúkne súkromný obed s predsedom a výkonným riaditeľom spoločnosti Berkshire Hathaway. Tohtoročná víťazná ponuka vyšla na viac ako 3,3 milióna dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj? CNBC

Facebook komentár