Zakladatel_Uberu_predstavil_fond_rizikoveho_kapitalu_zamerany_na_Indiu_a_Cinu_2018

Spoluzakladateľ a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Uber – Travis Kalanick našiel svoje ďalšie smerovanie.

Kalanick, ktorý viedol taxi aplikáciu Uber do júna, len nedávno prišiel s vytvorením nového investičného fondu, z oblasti rizikového kapitálu nazvaný “10100”.

Na fond bude priamo dohliadať Kalanick a a na blogovom príspevku uviedol, že sa zameria na oblasti okolo “tvorby rozsiahleho množstva pracovných miest”. Ďalej poznamenal, že investície sa budú realizovať ako v ziskových tak, ako aj v neziskových projektoch.

Jedná sa o veľké oznámenie pre Kalanicka, ktorého neformálny manažérsky štýl a žargón sa v počiatočnej kultúre spoločnosti Silicon Valley stali symbolom neúcty.

Zatiaľ čo Kalanick odišiel zo spoločnosti Uber z dôvodu rozsiahlych sporov, napriek tomu dokázal navýšiť trhovú kapitalizáciu spoločnosť Uber k hodnote 69 miliárd dolárov, čím sa stala najväčšou súkromnou technologickou spoločnosťou sveta. Je pravdepodobné, že 10100 je aspoň čiastočne financovaný z 1,4 miliardy dolárov. Kalanick údajne uskutočnil predaj časti svojho podielu v spoločnosti Uber.

Súvisiace: Nový CEO spoločnosti Uber za $180 miliónov

Tu je úplné vyhlásenie Kalanicka:

Počas posledných niekoľkých mesiacov som začal premýšľať o tom, čo bude nasledovať. V minulosti som vykonávať investície, stával sa členom dozorných rád, spolupracoval s podnikateľmi a neziskovými organizáciami. Dnes oznamujem vytvorenie fondu nazvaného 10100 (vyslovovaný “desať-sto”), ktorý je domovom mojich vášní, investícií, nápadov a veľkých stávok. Bude dohliadať na moju ziskové investície, ako aj moje neziskové aktivity.

Hlavnou témou bude veľká tvorba pracovných miest s investíciami do nehnuteľností, obchodu a vznikajúcich inovácií v Číne a Indii. Naše neziskové úsilie sa spočiatku zameria na vzdelávanie a budúcnosť miest.

Pre každého, kto sa chce dostať prácu, pošlite mi e-mail na adresu travis@10100fund.com

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: LATimes

Facebook komentár