Banka Virgin Money nedávno za rok 2014 odhalila obrovský nárast zisku pred zdanením o 127%.

A samozrejme chce tieto zisky zdieľať so svojimi zamestnancami.

Spoločnosť teda oznámila, že všetci zamestnanci pod úrovňou výkonných riaditeľov dostanú teda svoj “podiel na úspechu”, čím získajú nárast hodnoty svojho platu o 7%, vďaka čomu sa navýši ich bežné ocenenie bonusov vo forme 1 000 libier na akcie, ktoré všetci zamestnanci dostali pred IPO (počiatočnou verejnou ponukou).

Súvisiace: Čo tvrdí miliardár Richard Branson o štúdiu podnikania

Generálna riaditeľka (CEO) spoločnosti Virgin Money, Jayne-Anne Gadhia v regulačnom vyhlásení uviedla: “Rozhodli sme sa, že kroky našich zamestnancov boli naozaj dôveryhodné a účinné, čím sme získali klientov veľkých zavedených bánk a verím, že sme položili výborný základ, na ktorom môžeme realizovať svoje ambície.”

“Naším cieľom je správať sa tak ako všetky značky skupiny Virgin a byť tak jednotkou v tom čo robíme a náš konzervatívny prístup k riziku a silná finančná výkonnosť pomôžu k záväzkom, kde chceme slúžiť potrebám zákazníkov a komunitám.

“V nadväznosti na dosiahnutý pokrok v roku 2014, je mi potešením že môžem oznámiť očakávané prijatie našej spoločnosti do britského akciového indexu FTSE 250, ktoré sa zrealizuje 20. marca roku 2015.”

Virgin Money v roku 1995 začala svoju pôsobnosť ako finančná spoločnosť s názvom Virgin Direct, ale jej premenovanie na svoje súčasné meno bolo zrealizované v roku 2000. Ale po kúpe znárodnenej banky Northern Rock v roku 2012 sa rýchlo rozšírila a v novembri minulého roka začala byť kótovanou na londýnskej burze cenných papierov.

Jej zakladateľ a miliardár Sir Richard Branson, zarobil zo svojho 15% podielu 85 miliónov britských libier. Materská skupina Bransona, Virgin vlastní 47% podiel v spoločnosti Virgin Money.

V súčasnosti už má 4 milióny zákazníkov a ponúka bežné účty, hypotéky a kreditné karty.

V roku 2014 sa zaradila medzi prvých šiestich poskytovateľov hypotekárnych úverov vo Veľkej Británii a podľa Net Promoter Score je jednou z najvyššie hodnotených retailových bánk vo Veľkej Británii.

Taktiež zaznamenala 12% medziročný nárast hypotekárnych úverov na 21,9 miliardy britských libier, kým zostatky na jej vkladoch vzrástli o 6% na 22,4 miliardy libier.

Branson nedávno poznamenal, že Virgin Money taktiež zaznamenala zvýšenie objemov v oblasti podnikateľských úverov.

Pri prejave v Newcastle, kde prišiel podporiť svoj projekt pre start-upy s názvom Virgin StartUp, Branson povedal, že banka by sa taktiež mohla zamerať na pomoc podnikov, ktoré sú v ťažkostiach.

Súvisiace: 

Miliardár Richard Branson hovorí o seba-motivovácii
VIDEO: Miliardár Richard Branson sa stal letuškou

Branson poznamenal:  “Myslím, že jedná sa o veľkú príležitosť, ale v túto chvíľu to nie je možné, je to skôr otázka pre budúcnosť banky. Len nedávno sme vytvorili divíziu kreditných kariet pre podniky.“

“V najbližších rokoch určite bude priestor na riešenie týchto aktivít,“ … „Som si istý, že je naozaj dôležité, aby podnikatelia mali prostriedky na financovanie svojich nápadov. Zatiaľ máme šťastie, že máme vládnu podporu vlády pre Virgin StartUp, ale otázky ich financovania chceme nepochybne riešiť až v budúcnosti.”

Zdroj: TheGuardian,

Facebook komentár