Akcie_spolocnosti_Tesla_dosiahli_rekordnu_uroven_2017

Spoločnosť Tesla v pondelok dosiahla rekordnú úroveň. Jej akcie v druhej polovici dňa získavali 2,03% na 389,57 dolárov, ale neskôr sa v obchodovaní čiastočne znížili na cenu 383,77 dolárov.

Najvyššia zatváracia cena akcií automobilky Tesla bola stanovená na 23. júna, kedy sa uzavrela na hodnote 383,45 dolárov.

Toto nové maximum prichádza uprostred procesu, kedy spoločnosť navyšuje produkciu Modelu 3. Spoločnosť Tesla na začiatku augusta uviedla, že už má 500 000 objednávok na svoj prvý, hromadne predávaný automobil a navyšuje svoju produkciu, aby sa pokúsila pracovať na svojich omeškaniach.

Ben Kalla, ktorý je analytikom spoločnosti Baird poznamenal, že Gigafactory – masívna továreň spoločnosti Tesla (v nevadskej púšti) sa zdá byť na dobrej ceste. Očakáva, že továreň bude v roku 2018 vyrábať ekvivalent 1 milión modelových batérií Modelu 3 a to je obdobie kedy spoločnosť dúfa, že každým mesiacom vyprodukuje 20 000 vozidiel.

Súvisiace:
Tesla sa začína viac podobať na spoločnosti Google a Facebook
Spustenie Modelu 3 Tesla by mohlo byť rovnako veľké ako s iPhonom

Tesla taktiež nedávno oznámila dátum odhalenia svojho nového kamiónu. Podľa ich vyjadrení sa chcú zamerať na regionálny trh pre nákladné automobily s dojazdom o rozsahu 320 – 480 kilometrov. Podrobnosti o vozidle sú zatiaľ nejasné, ale niektoré odhady hovoria o nákladoch v hodnote až 100 000 dolárov.

Akcie spoločnosti Tesla sa počas tohto roka zvýšili o 78,43%, pričom od pondelka dosiahla novú úroveň trhovej kapitalizácie, vo výške 62,51 miliárd dolárov.

Graf akcií spoločnosti Tesla počas dňa:
Akcie_spolocnosti_Tesla_dosiahli_rekordnu_uroven_2017_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár