Amazon_je_najvacsim_nakupcom_online_reklamy

Amazon v oblasti reklamy nedosahuje len výnosy, ale zároveň v tejto oblasti utráca aj značné reklamné finančné prostriedky.

Podľa údajov reklamnej agentúry založenej v New Yorku – MediaRadar, elektronický obchodný gigant je najväčším kupcom v oblasti automatizovaného nákupu (programmatic buying) online reklamy. Spoločnosť Amazon predstavuje viac ako 10% výdavkov spomedzi 50 najväčších inzerentov v oblasti automatizovaného nákupu online reklamy a vynakladá o 1,5-násobok viac ako ďalší najväčší inzerent – Microsoft.

Spoločnosť Amazon v prvom štvrťroku roku 2018 spustil digitálne reklamy na viac ako 1300 rôznych stránkach. V tom čase spoločnosť Amazon inzerovala digitálnu reklamu pre viac ako 100 rôznych produktov a služieb a zobrazovala reklamy v oblasti marketingu známom ako display, video, ale aj natívnom a mobilnom marketingu.

Súvisiace: Spoločnosť Amazon si robí zálusk už na celé krajiny

Todd Krizelman, ktorý je generálnym riaditeľom a spoluzakladateľom spoločnosti MediaRadar poznamenal: “Amazon vkladá do marketingu a veľký kus tohto koláča je venovaný práve automatizovanému nákupu online reklamy.” Odmietol však uviesť viac podrobností o výdavkoch, ohľadom inzercie spoločnosti Amazonu.

Aj napriek nástrahám, vedúce značky čerpajú rozsiahle finančné prostriedky do oblasti automatizovaných digitálnych reklám

Táto reklama predstavuje automatizovaný spôsob, ako obchodníci nakupujú reklamy na tisícoch webových stránkach a spoliehajú sa na algoritmy, ktoré určujú najlepšie možné ceny a najlepší vhodný čas na spustenie kampane.

Spoločnosť MediaRadar využila inteligentné platformy predaja, vďaka čomu preskúmala viac ako 76 000 značiek, ktoré umiestňovali reklamy automaticky, prečisťujúc údaje cez tzv. reklamné burzy ako AppNexus a OpenX, burzy na nákup automatizovaných reklám ako Nativo a Sharethrough, ako aj platforiem na nákup reklamy, ako sú Google DoubleClick, MediaMath a DataXu.

Pre určenie prípadných medziročných zmien firma taktiež porovnala výdavky značiek v prvom štvrťroku roku 2018 s prvým štvrťrokom 2017:

* V prvom kvartáli v roku 2017, firmy ako napríklad Walmart a Verizon, čiže 94% z 50 najvýznamnejších firiem v oblasti výdavkov na automatizované reklamy spustili tento typ reklám aj v 1. štvrťroku 2018.

* Ďalej tri štvrtiny alebo 75% všetkých značiek sledovali tieto digitálne reklamy aj v 1. štvrťroku 2018.

Krizelman ďalej poznamenal: “Napriek obavám o transparentnosť, inzerenti pokračujú v investíciách do programov,” … “Jedná sa o preferovanú metódu pre transakciu médií pre mnohých inzerentov a nezdá sa, že by túto stratégiu nastavenia menili.”

Súvisiace: Prečo je Amazon „tichým zabijakom“ ktorý môže ohroziť Facebook?

To nie je vôbec zlá správa. Podľa spoločnosti eMarketer v tomto roku bude v USA na tieto automatizované reklamy vynaložených viac ako 46 miliárd dolárov a do roku 2020 bude 86,2% všetkej digitálnej displey reklamy kúpených cez automatizované kanály.

Tu je desať najväčších inzerentov v oblasti automatizovaného nákupu (programmatic buying) online reklamy, podľa údajov spoločnosti MediaRadar:

  1. Amazon
  2. Microsoft
  3. Wayfair
  4. TaxAct
  5. Charles Schwab
  6. Weight Watchers
  7. Sprint
  8. Coors Light
  9. Geico
  10. Dell

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MediaRadar

Facebook komentár