AMC-zacina-v-online-platbach-akceptovat-bitcoin-a-ethereum

AMC Entertainment Holdings, ktorý je najväčším reťazcom kín na svete, spustil online kryptoplatby. Kiná AMC budú teraz prijímať platby v štyroch rôznych kryptomenách.

AMC už prijíma BTC, ETH a ďalšie

Adam Aron, generálny riaditeľ reťazca kín AMC, na sociálnej sieti Twitter oznámil, že skupina kín už oficiálne akceptuje kryptomeny.

To znamená, že v budúcnosti môžu zákazníci používať štyri kryptomeny – bitcoin (BTC), litecoin (LTC), ethereum (ETH) a bitcoin cash (BCH) – ako spôsob platby pri online rezervácii lístkov do kina. Aron potvrdil, že AMC tiež plánuje prijať dogecoin (DOGE). Aron ďalej uviedol, že kryptomeny už tvoria 14 % všetkých online transakcií skupiny AMC.

Súvisiace: Čoskoro veľký upgrade pre bitcoin. Čo by investori mali vedieť?

Zdá sa, že jednou frázou vo svojom tweete „Dogecoin Next“, Aron potvrdil, že spoločnosť čoskoro plánuje prijať aj virtuálnu menu dogecoin (DOGE). Tento krok nie je až taký prekvapivý, keďže spoločnosť AMC začala v októbri povoľovať Dogecoin, ako možnosť platieb za darčekové karty.

AMC, založená v roku 1920, je najväčšou sieťou kín na svete s viac ako 11 000 kinosálami, v rámci približne 1 000 miest, nachádzajúcich sa po celom svete. Jej rozhodnutie podporovať kryptoplatby bolo vítané, ako obrovský krok pre prijatie kryptomien.

Spoločnosť AMC pôvodne prejavila záujem o kryptomenu počas výzvy investorov v 2. štvrťroku, v rámci zlepšenia svojich platobných systémov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Barrons

Facebook komentár