Bitcoin_pozor_Ripple_rastie_ked_predbehla_uz_aj_Ethereum

Virtuálna mena Ripple v piatok získala, pretože v poslednom pracovnom dni v roku 2017 došlo k odrazu v celom sektore kryptomien.

Významná kryptomena, ktorá predtým v decembri prekonala inú virtuálnu menu – Bitcoin Cash, práve prekonala aj druhú najväčšiu menu – Ethereum.

Hoci veľká časť pozornosti v roku 2017 bol zameraná na obroský nárast virtuálnej meny Bitcoin, vďaka ktorému zatiaľ v roku 2017 dosiahla výnos na úrovni 1 400%. Avšak kryptomena Ripple v roku 2017 dosiahla výnos na úrovni 280 000%, čím sa môže pochváliť trhovou hodnotu vo výške takmer 74 miliárd dolárov (podľa údajov CoinMarketcap.com).

Inými slovami, 100 dolárov investovaných do kryptomeny Ripple by malo mať hodnotu 35 000 dolárov, teda na základe svojej súčasnej ceny v hodnote 2,22 dolárov, pričom investícia o 1 000 dolároch by priniesla 347 000 dolárov. Pre porovnanie, americké akciové indexy Dow Jones Industrial Average, S&P 500 a Nasdaq Composite v roku 2017 dosiahli ročný výnos v rozmedzí 20 až 30%.

Takéto výsledky, si získali naozaj obrovskú pozornosť verejnosti, keďže vyústili do horúcej špekulatívnej bubliny v mene Bicoin a iných tzv. alternatívnych aktívach alebo altcoinoch.

V piatok popoludní, Ripple tak prekonala Ethereum, ktorá sa predtým nachádzala na 2. mieste spomedzi najvyššie hodnotených kryptomien. Celkový trh tokenu – Ether sa v súčasnosti nachádza na hodnote približne 72 miliárd dolárov (niektorí poukazujú na skutočnosť, že v súčasnosti existuje viac ako 100 miliónov mincí Ripple, z ktorých viac ako polovicu vlastnia jej zakladatelia, čo by priblížilo celkovú hodnotu k 220 miliardám dolárov. Celková hodnota virtuálnej meny Bitcoin predstavuje 245 miliárd dolárov. CoinMarketCap zakladá hodnotu na ponuke v obehu).

Zo všetkých tých, dych-berúcich výsledkov okolo kryptomien sa Ripple môže pochváliť obchodovaním s pravdepodobne najväčšou legitímnosťou, ale je kontroverznejšou pre obdivovateľov meny Bitcoin a iných digitálnych mien.

Ripple je navrhnutá tak, aby finančným inštitúciám umožnila rýchlejšie spracovanie medzibankových platieb na svojom reťazci v rámci technológie Blockchain. Blockchain je technológia, ktorá podporuje všetky kryptomeny a je typicky definovaná ako decentralizovaná distribuovaná kniha, ktorá pomáha zaznamenávať transakcie a je nemenná.

Problém pre nadšencov meny Bitcoin je, že na rozdiel od iných, Ripple bolo spustenou v roku 2012 a nie je decentralizovanou. To znamená, že medzi transakciami existuje tretia osoba alebo sprostredkovateľ, zatiaľ čo bitcoin a iné meny sú určené pre transakcie medzi osobami.

Ripple tak skôr predstavuje platobný procesor podobný PayPalu, ktorý dosahuje svoje najväčšie využitie v bankovom sektore.

Súvisiace:
Kryptomena Ripple dosiahla nové rekorné maximá
Digitálna mena startup-u Ripple za rok vzrástla o 3 977%

Zástupcovia meny Ripple v San Franciscu počas septembra oznámil kolo financovania o objeme 55 miliónov dolárov, čím sa podľa denníku The Wall Street Journal nachádza medzi najlepšie kapitalizovanými podnikmi v kryptopriestore.

Nedávne správy taktiež naznačujú, že dopyt ázijských spoločností v Južnej Kórei, pre využívanie služby Ripple tomuto aktívu taktiež pomohol dosiahnuť významný nárast.

Dokonca, v piatok sa trhy virtuálnych mien navýšili v širšom vyjadrení, čím sa vrátili k určitému vzostupnému tempu, vďaka čomu sa virtuálna mena zvýšila o 2% na 14 700 dolárov, čím je však ďaleko od jej prechádzajúceho vcholu, dosiahnutom v polovici decembra pri úrovni 20 000 dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, WSJ

Facebook komentár