Buffett_ku_kryptomenam_Mozem_povedat_takmer_s_istotou_ze_nastane_zly_koniec

Miliardár a legendárny investor Warren Buffett počas dnešného rozhovoru poznamenal, že nedávne šialenstvo ohľadom Bitcoinu a iných kryptomien sa dobre neskončí.

Predseda a výkonný riaditeľ investičného konglomerátu Berkshire Hathaway povedal: “Pokiaľ ide o kryptomeny, všeobecne, s takmer istotou môžem povedať, že nastane zlý koniec.”

Takzvaný Veštec z Omahy poznamenal: “Kedy a ako sa to stane, tak to neviem,” … “Ak by som si mohol kúpiť na 5 rokov z každej kryptomeny aspoň časť, bol by som rád, keby mi z nej zostal aspoň desetník.”

Na začiatku dnešného dňa, zároveň tento konglomerát oznámil vymenovanie dvoch nových podpredsedov. Gregory Abel (55 rokov) bude podpredsedom divízie mimo poistenia. Ajit Jain (66 rokov) bude podpredsedom poisťovacích operácií.

Buffett povedal, že taktiež nezaujme krátku pozíciu (stávka na pokles ceny) k futures kontraktom na menu Bitcoin.

Poznamenal: “Nevlastníme žiadnu kryptomenu a ani nestávkujeme na ich prepad a naozaj, nikdy v nich nebudeme mať akúkoľvek pozíciu.”

Dodal: “Mám dostatok problémov s vecami, o ktorých si myslím, že o nich niečo viem,” … “Prečo by som mal mať dlhú alebo krátku pozíciu v niečom, o čom takmer vôbec nič neviem.”

Burzoví operátori ako CME Group a Cboe Global Markets otvorili svoje platformy, aby umožnili obchodovanie s termínovými obchodmi (futures kontrakty) na menu Bitcoin.

Súvisiace:
Bitcoin: 3 kľúčové rady pre začiatočníkov
Nelikvidnosť Bitcoinu bude naozaj veľkým problémom

Cena virtuálnej meny Bitcoin počas dnešného dňa klesla o 3,69 percenta na 13 907 dolárov (podľa údajov z internetovej stránky CoinDesk). Táto digitálna mena za posledných 12 mesiacov narástla na cene o viac ako 1 500%.

Buffettov komentáre prišiel deň po tom, čo predseda a výkonný riaditeľ banky JP Morgan Chase – Jamie Dimon zmiernil svoju skoršiu kritiku kryptomien. V septembri Dimon nazval Bitcoin podvodom.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, MarketWatch

Facebook komentár