Aktuálne sa tak nachádza v medveďom trende.

Aktuálne sa tak nachádza v medveďom trende.

Cena bitcoinu v piatok prudko stúpla na nové historické maximum takmer 42 000 dolárov a v pondelok ráno sa dostala až na zhruba 31 000 dolárov. To je pokles o viac ako 20% – čo znamená, že bitcoin sa aktuálne nachádza v medveďom trhu, aj keď to znie bizarne.

Bitcoin sa za posledných pár mesiacov stále nachádza v razantnom zisku, nehovoriac o tom, odkiaľ sa obchodoval len pred pár týždňami. Pokles však zdôrazňuje, ako ohromujúci vzostup u niektorých na Wall Street vyvolal viaceré varovania.

Pokles ceny Bitcoinu

James Putra, viceprezident produktovej stratégie v spoločnosti TradeStation Crypto, poznamenal: „Je desivé, keď sa cena bitcoinu navyšuje v tak razantnom tempo,“ … „Toto stiahnutie tak bolo potrebné.“

Len v priebehu minulého týždňa analytici z Bank of America vyhlásili, že nárast bitcoinu môže byť „matkou všetkých bublín“, pričom poznamenali, že nedávny nárast je väčší ako v iných notoricky známych mániách v priebehu posledných pár desaťročí: zlata v 70. rokoch, technológiách koncom 90. rokov a bubliny bývania medzi po prelomení Milénia.

Naeem Aslam, hlavný analytik spoločnosti AvaTrade, poznamenal že pokles posledných pár dní predstavuje „zdravú korekciu“, ktorá „bola spôsobená už dávno“.

Cena virtuálnej meny Bitcoin najskôr prekonala hranicu 20 000 dolárov v polovici decembra a začiatkom tohto mesiaca vystúpila nad 30 000 dolárov – obrovský odraz od minima tesne nad 4 000 dolárov, keďže ohnisko pandémie Covid-19 na jar minulého roku spôsobilo pokles celosvetových finančných aktív.

Súvisiace:
Rast cien Bitcoinu môže byť „matkou všetkých bublín“: BofA
Banka JPMorgan: “Bitcoin môže z dlhodobého hľadiska stúpnuť na $146 000”

Aj napriek poklesu cez víkend a pondelok sa cena bitcoinu stále nachádza v zisku viac ako 10% už v roku 2021 a za posledných 12 mesiacov sa navýšila o 300%.

Aslam v správe uviedol, že cena bitcoinu predtým ako dosiahne dno, môže klesnúť na úroveň 28 000 až 30 000 dolárov.

Aslam ďalej poznamenal: „Nie je čas na paniku, ale na to, aby ste sa na túto príležitosť pozerali z optimistickejšieho uhla pohľadu,“ … „keďže býčí beh sa ešte neskončil a je pravdepodobné, že sa jeho cesta bude vyvíjať ešte aj v opačnom smere.“

Optimizmus pre ceny Bitcoinu

Mnoho bitcoinových optimistov zostáva pozitívnych ohľadne budúcnosti kryptomien, pričom poukazuje na skutočnosť, že digitálni platobní giganti Square a PayPal umožnili používateľom nakupovať a predávať ich. Mnoho vedúcich inštitucionálnych investorov vrátane Paul Tudor Jonesa, Stanley Druckenmillera a Anthony Scaramucci svoje investície nasmerovali práve do oblasti virtuálnych mien.

Vrcholový riaditeľ spoločnosti BlackRock, ktorá je najväčším správcom aktív na svete, nedávno uviedol, že kryptomena bitcoin môže nahradiť zlato ako hlavné aktívum, ktoré môžu investori použiť na zabezpečenie proti inflácii a oslabeniu amerického dolára.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár