Citi_znizuje_odhady_produkcie_iPhonov_v_1Q_2019_pre_slaby_dopyt

Spoločnosť Citi Research v dnešnom dni znížila svoje odhady produkcie pre prvý štvrťrok roka 2019, pre smartphony spoločnosti Apple o takmer polovicu a znížila svoje očakávania pre najdrahší iPhone XS Max, čím sa pridala k ostatným maklérskym spoločnostiam pri znižovaní prognózy na základe slabého dopytu.

Analytik William Yang v poznámke ku klientom napísal: “Zníženie objemu v našich prognózach je založené na našom názore, že iPhone 2018 vstupuje do fázy likvidácie, čo dodávateľský reťazec ovplyvní negatívne.”

Citi očakáva, že v tomto štvrťroku sa vyprodukuje 45 miliónov iPhonov, z predchádzajúcej predpovedi na úrovni 50 miliónov. Analytik William Yang vo výskumnej správe uviedol, že tento pokles bol spôsobený najmä slabým výhľadom na iPhone XS Max.

Broker znížil svoju predpoveď pre iPhone XS Max, ktorého cena začína na hodnote 1 099 dolárov, dokonca až o 48 percent.

Podľa správy denníka The Wall Street Journal v novembri, firma Apple znížila produkčné objednávky pre všetky tri modely iPhonov, predstavených v septembri.

Súvisiace:
Príbeh Apple a iPhonu v troch grafoch
Produkty ktoré iPhone pochoval

Akcie ázijských dodávateľov a konštruktérov zariadení Apple v novembri prepadli, keď viacerí výrobcovia komponentov predpovedali slabší ako očakávaný predaj, čo viedlo niektorých analytikov na trhu, aby hovorili o vrchole predajov iPhonov na niekoľkých kľúčových trhoch.

Broker, ktorý pokrýva spoločnosti dodávateľov iPhonov a firmy ako Hon Hai Precision Industry a Foxconn Technology pokryl investičným ratingom “predaj” a dokonca poznamenal, že Hon Hai považuje za mimoriadne zraniteľnú, z dôvodu vyššieho vystavenia voči novým modelom.

Začiatkom decembra analytik spoločnosti TF International Securities znížil odhad dodaných iPhonov za prvý štvrťrok o 20 percent.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Citi, Yahoo

Facebook komentár