Ako darovať, čoraz populárnejšie NFT?

Ako darovať, čoraz populárnejšie NFT?

Namiesto toho, aby ste tento rok niekomu dali na Vianoce hotovosť alebo darčekovú kartu, čo tak NFT?

Je to jedinečné. Je to trendy. Je to zo sveta kryptomien.

Kosala Hemachandra, spoluzakladateľ a vedúci spoločnosti MyEtherWallet alebo MEW, poznamenal, že NFT “túto pridanú hodnotu prináša. Len k tomu pridáva trochu emócií, pretože o danej osobe niečo viete.”

Hemachandra, ktorý vytvoril NFT projekt ETHBlocks, povedal, že vo svojom živote môžete nájsť dokonalý kúsok digitálneho umenia, ako pre nadšencov prírody, posadnutých robotmi alebo aj milovníkov umenia.

Ľudia sa počas tohto roka vo veľkom začali zaujímať o NFT alebo nezameniteľné tokeny, čo sú kúsky digitálneho umenia “vyrazené“ na blockchaine. Trh by do konca roka 2021 mal dosiahnuť rekordných 17,7 miliardy dolárov, podporený obrovským predajom položiek, ako je predaj digitálneho umeleckého diela „Everdays“ od umelca Beeple za 69 miliónov dolárov a Metaverzie od spoločnosti Facebook (aktuálne Meta).

Ako teda darovať NFT?

Po prvé, buďte pripravení minúť na darček minimálne 200 až 500 dolárov. Len preto, že samotná NFT môže stáť skromných 10 dolárov, “horúce“ transakčné poplatky za virtuálnu menu ethereum cenu len navýšia.

Ak chcete začať, pozrite sa na jeden z populárnych trhovísk NFT a prezrite si niektoré zbierky. OpenSea je populárna stránka na predaj NFT a položky je možné filtrovať podľa ceny.

Akonáhle sa na jeden zameriate, najjednoduchší spôsob ako si kúpiť NFT, je pomocou kryptopeňaženky, ktorú je možné nastaviť pomocou aplikácie, ako je napríklad MEW alebo MetaMask. Mnoho populárnych kryptoburz, ako Coinbase a Kraken taktiež ponúkajú služby peňaženiek. Budete si však musieť kúpiť nejaké ethereum na burze a potom presunúť krypto do svojej peňaženky (ethereum sa v piatok popoludní obchodoval okolo 3 600 dolárov, ale môžete si kúpiť ľubovoľnú časť).

Súvisiace: Pamätáte si NFT? Vrátili sa vo veľkom

Ak príjemca nemá vlastnú peňaženku, do ktorej by ste mohli preniesť NFT, alebo nie je dostatočne informovaný ohľadom kryptomien, môžete preňho nastaviť peňaženku a preniesť NFT a poskytnúť mu podrobnosti po tom, ako mu darček poskytnete. Príjemca si môže nárokovať NFT aj pomocou telefónneho čísla alebo e-mailu. To je však podľa Hemachandra tak trochu v rozpore s koncepciou „decentralizácie“.

Hemachandra ďalej poznamenal: “Keď kryptonováčik „rozbalí“ darček, jednoducho mu vysvetlite, čo to je. Môžete povedať: „Toto je pre vás; vlastníte to a ak sa niekedy rozhodnete predať to za vyššiu cenu, môžete tak urobiť.“

Pravdepodobnejší scenár podľa neho je však taký, že jeden nadšenec do kryptomien daruje inému nadšencovi kryptomien kus digitálneho umenia. Ale v priebehu nasledujúcich piatich rokov Hemachandra vidí, že NFT sa stanú bežnejším vianočným darčekom.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BI

Facebook komentár