Nič nespaľuje kalórie viac, ako pekná peňažná odmena.

Aspoň podľa jednej teórie testovanej v Dubaji, kde toto mesto ponúka obyvateľom 2 gramy zlata, ak stratia aspoň 2 kg (4,4 libry) do 30 dní.

To všetko je súčasťou súťaže s názvom “Vaša váha v zlate,” ktorá bola zorganizovaná vedením mesta, ako spôsob podporiť zdravý životný štýl a zvýšiť povedomie o športových aktivitách.

Dohoda bude výhodná, ak ľudia budú prekročovať tento limit. Akonáhle niekto schudne 2kg dostanú spomínanú výhru a zarobia navyše aj ďalší 1 gram zlata za každý ďalší kilogram.

Za dnešný kurz gram (0,03 unce) zlata stojí zhruba 45 dolárov, čo znamená, že by ste za schudnutie prvých 2 kilogramov hmotnosti zarobili 90 amerických dolárov, plus 45 dolárov na každý ďalší kg.

Neexistuje žiadny limit, koľko zlata si môžete zarobiť, ale doktori odporúčajú zhodiť 4 až 8 libier za mesiac (1-2libra/týždeň), aby to bolo v zdravej norme. Pri takomto tempe by ste si mohli do vrecka zarobiť 180 až 360 dolárov.

Nestačí kúpiť si nový bežecký pás. Účastníci sa musia zaregistrovať v miestnych parkoch a budú sa musieť vážiť na verejných váhach, za účasti vyškolených dietológov.

Obezita je  v Spojených arabských emirátoch príčinou veľkého znepokojenia, kde o chvíľu prekoná fajčenie, ako hlavnú príčinu zbytočných úmrtí. Viac ako dve tretiny ľudí a takmer tri štvrtiny žien je v nadváhe.

“Keď sem ľudia prídu, stanú sa obéznymi,” poznamenal Dr Fuad Ahmed, konzultant špecializujúci sa na obezitu. Dodal: “Prekliatie tejto civilizácie je, že sme prestali používať naše telo a príliš veľa jeme.”

Súťaž začína 19.júla a potrvá do 16. augusta.

Zdroj: Emirates 24/7

Facebook komentár