Elon_Musk_nakupil_akcie_Tesla_za_10_milionov

Generálny riaditeľ (CEO) automobilky Tesla – Elon Musk na začiatku tohto týždňa zakúpil 29 844 akcií spoločnosti v hodnote 9,997 miliónov dolárov. Vyplýva to z regulačných dokumentov podaných v utorok poobede.

Zverejnenie prichádza po tom, ako Musk na sociálnej sieti Twitter počas víkendu naznačil, že práve v pondelok by chcel vykonať nákup a následne potom ako týždeň predtým Tesla oznámila, že má v úmysle kúpiť akcie v hodnote 20 miliónov dolárov. Musk, ktorý už v súčasnosti je najväčším akcionárom spoločnosti Tesla, v súčasnosti vlastní menej ako 20% podiel v spoločnosti. Nie je jasné, či má v úmysle robiť ďalšie nákupy.

Investície boli realizované na otvorenom trhu, v troch kolách za cenu 334,24 dolárov, 334,28 dolárov a 334,93 dolárov za akciu. Podľa agentúry Bloomberg, Musk od spoločnosti nechcel čakať na to, aby mu boli vydané nové akcie v hodnote 20 miliónov dolárov, tak si časť z nich v priebehu tohto týždňa kúpil. Celkový počet vydaných akcií spoločnosti sa od začiatku augusta nezmenil.

Elon_Musk_nakupil_akcie_Tesla_za_10_milionov_1

Posledné nákupy akcií spoločnosti boli Muskom podľa regulačných podaní realizované v júni, máji a marci tohto roka. V týchto kolách kúpil 25 miliónov dolárov, 9,85 miliónov dolárov a 25 miliónov dolárov.

Súvisiace:
Tesla potrebovala pozitívum. Čísla predaja sú podporou
Investorka sa domnieva, že akcie Tesla by mohla vyskočiť na $ 4 000

Cena akcií spoločnosti Tesla v poslednom týždni vzrástla o 31%, pretože bol oznámený prekvapujúci štvrťročný zisk čo pomohlo navýšiť cenu akcií od októbrového zníženia z ceny 244 dolárov na akciu. V utorok Ben Kallo, ktorý je analytikom v spoločnosti Baird, uviedol, že vyjadrenia denníku The Wall Street Journal z “prehlbovania” vyšetrovania FBI, týkajúceho sa vyhlásení okolo Modelu 3 bude pre prokurátorov naozaj obtiažne dokázať, že bol zrealizovaný trestný čin.

Wall Street má v súčasnosti priemernú cenu akcií spoločnosti Tesla na cene 319 dolárov za akciu – o 4% menej ako utorková cena vo výške 334 dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: SEC, Yahoo

Facebook komentár