Elon-Musk-vs-Twitter-Musk-podal-protizalobu

Elon Musk v piatok podal protižalobu na sociálnu sieť Twitter, čím sa zintenzívnil konflikt medzi generálnym riaditeľom skupiny Tesla a spoločnosťou zaoberajúca sa sociálnou sieťou, ktorú chcel kúpiť. Avšak podrobnosti žaloby zatiaľ nie sú prístupné verejnosti.

Nebolo jasné, prečo Musk požiadal súd, aby utajil podrobnosti o jeho protižalobe, keď miliardár, ktorý je aj generálnym riaditeľom SpaceX, v posledných mesiacoch hlasne kritizoval Twitter na sociálnych sieťach a v rozhovoroch pre médiá.

25. apríla 2022 Twitter a Elon Musk oznámili, že Musk súhlasí s kúpou spoločnosť sociálnych sietí a chcel ju do preniesť súkromného vlastníctva za približne 44 miliárd dolárov. Krátko po tom, čo Musk uzavrel dohodu v hodnote 44 miliárd dolárov, všeobecný pokles trhu viedol prepad akcií technologických spoločností, vrátane firiem Tesla a Twitter.

Súvisiace: Elon Musk: Kúpa Twitteru nebude, kým nebudem mať jasno v číslach falošných účtov

Krátko po tom, čo podpísali dohodu, Musk obvinil Twitter, že klamal o počte falošných a spamových účtov na svojej platforme a odoprel mu prístup k informáciám ohľadom ich manipulácie (s týmito účtami). Musk formálne poznamenal, že začiatkom tohto mesiaca chce ukončiť dohodu, a Twitter ho zažaloval na súde v štáte Delaware, aby ho prinútil uzavrieť dohodu.

Muskov právny tím v piatok podal dôvernú protižalobu na súde v americkom Delaware, čo znamená, že kópia nebola okamžite dostupná verejnosti, ale jej verzia by mohla byť zverejnená v blízkej budúcnosti s upravenými citlivými detailmi.

Sudkyňa rozhodujúca v prípade, kancelárka Kathaleen St. J. McCormick, vo štvrtok večer vydala príkaz, ktorý stanovil harmonogram vrátane 5-dňového súdneho procesu, ktorý sa začne 17. októbra.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár