Elon_Musk_zamestnancom_Tesla_Je_treba_radikalne_zlepsenie

V e-maile od Elona Muska, poslanom všetkým zamestnancom spoločnosti Tesla v piatok v noci zablahoželal zamestnancom k nedávnemu pokroku, ktorý dosiahli v produkciu vozidiel Modelu 3 – ale tiež uviedol, že “radikálne zlepšenia výrobných procesov sú stále nevyhnutné na dosiahnutie štvrťročných cieľov spoločnosti.“

Počas každoročného stretnutia akcionárov spoločnosti na začiatku tohto mesiaca vyhlásil, že je “dosť pravdepodobné”, že automobilka Tesla koncom tohto mesiaca dosiahne týždennú produkciu Modelu na hodnote 5 000 automobilov.

Krátko nato sa Tesla pustila do rozsiahlej reštrukturalizácie. Spoločnosť znižuje najmenej 9 percent svojej pracovnej sily, ale to sa netýka zamestnancov zapojených do výroby Modelu 3.

Súvisiace: Pohľad na náročný rozvrh Elona Muska

Mnohí investori majú vieru vo víziu Muska. Napriek tomu, že spoločnosť Tesla si opakovane stanovila a ciele okolo výroby a dodávok Modelu 3 neuskutočnila, avšak jej akcie sa od stretnutia akcionárov zvýšili. V týždni po tom, ako Tesla oznámila túto stratégiu prepustenie zamestnancov jej akcie vzrástli o 4,5 percenta.

Práve počas spomínaného týždňa si Elon Musk kúpil približne 72 000 akcií spoločnosti Tesla na ktoré minul takmer 25 miliónov dolárov. Zdá sa, že jeho nákup pomohol obchodovaniu akcií, zo záverečnej ceny 342,77 dolárov na uzatváraciu cenu vo výške 358,17 dolárov.

V máji sa spomedzi elektrických automobilov Model 3 stal v USA najpredávanejším stredným veľkým sedanom.

Tesla zároveň zostáva jednou z akciových spoločností na trhu, na ktorú investori vsádzajú že jej akcie poklesnú. Pesimistický investori hovoria, že spoločnosť potrebuje – ale nemôže získať – miliardy vo forme nového kapitálu, čím sa jej nepodarí dosiahnuť svoje ciele.

Nižšie je e-mail v celom rozsahu od Elona Muska, ktorý bol poslaný v piatok v noci a bol do redakcie CNBC preposlaný od aktuálneho zamestnanca automobilky Tesla. (Poznámka odkazuje na GA3, GA4 a EoL – to sú všeobecné montážne linky a plochy v závode spoločnosti – vo Fremont.) Odkazuje tiež na muža menom Omead, pravdepodobne Omead Afshar, ktorý je projektovým manažérom v kancelárii generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla.)

Od: Elona Muska

Komu: Všetkým

Predmet: Zostalo iba 8 dní na dosiahnutie 700 automobilov/deň alebo 5000/ týždeň

15. júna 2018

8:27 hod

Je to veľmi vzrušujúce! Všetky súčasti výrobného systému Modelu 3 sú už teraz na hodnote viac ako 500 vozidiel a chýba nám len malý krok pre dosiahnutím takmer 700 automobilov. Gratulujem všetkým, ktorým sa darí dosahovať taký pokrok!

Znamená to, že je ešte potrebné vykonať radikálne zlepšenia na linke GA3, ktorá prináša nové časti modelov pre GA4, EoL a Zone 4. Musíme tiež dosiahnuť trvalú produkciu na hodnote nad 700 automobilov týždenne.

Súvisiace: Elon Musk: Zrýchlená verzia Modelu 3 bude stáť $ 78 000

Kdekoľvek sa nachádzate v spoločnosti, ak máte pocit, že môžete pomôcť v ktorejkoľvek z týchto oblastí, obráťte sa na Jata Dhillona pre GA3, Jerome Guillena v GA4 a Omeada na EoL a JB Straubela alebo Christa Listera pre Modul Zone 4.

V nasledujúcich niekoľkých dňoch budem v našej továrni (Fremont) takmer 24 hodín denne a 7 dní v týždni, aby som sa s týmito skupinami uistil, že majú dostatok prostriedkov, s ktorými to dokážu.

Ďakujem,
Elon

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, CNBC

Facebook komentár