Ethereum-porazila-Bitcoin-ako-najcastejsie-darovanu-kryptomenu-top

Podľa údajov platformy s označením The Giving Platform (ktorá podporuje kryptofilantropiu, určenú pre organizácie a jednotlivcov), ethereum porazila bitcoin ako najčastejšie darovanú kryptomenu v roku 2021 s objemom darov 30,79 milióna dolárov.

Bitcoin – historicky kryptomena s najvyšším ročným objemom darovaných finančných prostriedkov sa v priebehu minulého roka umiestnila na druhom mieste s 25,88 miliónmi dolárov.

Podľa koncoročnej správy platformy The Giving Platform zverejnenej v priebehu tohto týždňa boli stabilné coiny taktiež veľmi populárne. Celkovo 85 % celkového objemu darov tvorili virtuálne meny bitcoin, ethereum a USD Coin.

Tabuľka kryptomien vs. darovaná suma:
Ethereum-porazila-Bitcoin-ako-najcastejsie-darovanu-kryptomenu

Platforma videla, ako ľudia darovali svoje finančné prostriedky cez viac ako 70 kryptomien, pretože v priebehu roka pribúdali ďalšie možnosti. Napríklad meme token shiba inu bol predstavený v novembri a o mesiac neskôr bol už štvrtou najčastejšie darovanou kryptomenou.

Celkový objem darov za rok v porovnaní s predchádzajúcim rokom vzrástol o 1 558 % na 69,6 milióna dolárov. Priemerná veľkosť daru kryptomien bola na hodnote 10 455 dolárov, čo je oproti roku 2020 nárast o 236 %.

Platforma pripísala zvýšenie trom faktorom: býčiemu výkonu kryptotrhu, ktorý viedol k zhodnoteniu mnohých krypto aktív; rozmanitosťou darovaných aktív, ktorá odrážala vývoj ekosystému digitálnych aktív; a lehotu na získanie daňových výhod z darovania kryptomien.

Súvisiace: Úrady v USA zhabali ukradnuté bitcoiny v hodnote $3,6 miliardy

Neziskové organizácie sa tiež stali otvorenejšími pre prijímanie digitálnych aktív. Giving Platform uviedla, že do konca roka 2021 kryptomeny akceptovalo viac ako 1 000 organizácií.

V správe sa ďalej uvádza: „Mnohé neziskové organizácie sa pozerali na kryptomenu ako na ďalší logický krok v inovácii fundraisingu,“ … „V prípade niekoľkých organizácií rieši kryptofilantropia špecifickejšiu výzvu vytvorenia trvalého, zmysluplného zapojenia sa s mladšími darcami a využíva silný daňový stimul na darcovstvo.“

Projekty vo forme nezameniteľných tokenov (NFT) v roku 2021 získali dary v objeme 12,3 milióna dolárov, čím sa stali hlavnou silou v charitatívnom poskytovaní kryptomien. Jeden dar mal v čase poskytnutia hodnotu 3,5 milióna dolárov.

The Giving Block, založená v roku 2018 predstavuje organizáciu, ktorej cieľom je podporovať kryptofilantropiu. Platforma v súčasnosti umožňuje viac ako 1 000 organizáciám, charitatívnym organizáciám, univerzitám a náboženským organizáciám všetkých veľkostí prijímať dary vo forme kryptomien.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGivingBlock

Facebook komentár