Apple_vynalozi_$1_miliardu_dolarov_na_novy_areal_v_Austine

Spoločnosť Apple poskytla podrobnejšie informácie o svojom pláne na vytvorenie 20 000 pracovných miest v Spojených štátoch v nasledujúcich piatich rokoch.

Spoločnosť uviedla, že na vybudovanie nového areálu v Austine, v štáte Texas investuje 1 miliardu dolárov.

Mesto je už domovom jedného rozsiahleho kampusu spoločnosti Apple, s 6200 zamestnancami, ktoré je najväčším mimo jej ústredia v meste Cupertino, v štáte Kalifornia.

Spoločnosť Apple vo vyhlásení uviedla, že nový areál spoločnosti Apple v Austine bude menej ako jeden kilometer od existujúceho a bude rozmiestnený na 133 akroch. Očakáva sa, že spoločnosť Apple bude najväčším zamestnávateľom mesta s počtom zamestnancov 5000 a kapacitou ďalších 10 000.

Avšak je to toho ešte viac. Apple počas nasledujúcich troch rokov tiež plánuje vybudovať nové kancelárie v Seattli, San Diegu a Culver City. Každá bude domovom viac ako 1000 zamestnancov.

Rozšírenie prichádza po tom, ako v minulom roku boli prijaté nové daňové zákony USA, ktoré spoločnosti Apple zabraňujú byť pred vylúčením daní z medzinárodných ziskov. Spoločnosť v januári oznámila, že do amerických pobočiek investuje 30 miliárd dolárov a do roku 2023 vytvorí 20 000 amerických pracovných miest.

Taktiež bude navyšovať stovky nových pracovných miest do svojich už existujúcich prevádzok v päťdesiatich amerických mestách, vrátane New Yorku, Bostonu, Pittsburghu a Portlandu, “s potenciálom ďalšieho rozšírenia v iných častiach USA v priebehu času.” Apple predpovedá, že kanceláriu v Miami zdvojnásobí.

Súvisiace:
Čínsky súd zakazuje dovoz a predaj takmer všetkých iPhonov
Microsoft nahradil Apple ako najhodnotnejšiu spoločnosť sveta

Spoločnosť Apple v nasledujúcich piatich rokoch tiež zainvestuje 10 miliárd dolárov do amerických dátových centier a v tomto roku plánuje minúť 4,5 miliardy dolárov.

Spoločnosť tvrdí, že je na dobrej ceste splniť svoj cieľ v oblasti americkej zamestnanosti.

Americký prezident Donald Trump napadol Apple za výrobu mnohých jeho zariadení mimo Spojených štátov. V septembri upozornil spoločnosť Apple, že môže čeliť viacerým tarifám a nariadil spoločnosti, aby “produkty vyrábajúce v Číne namiesto tohto zostavovala v Spojených štátoch.”

Akcie spoločnosti Apple sú v posledných mesiacoch pod tlakom z dôvodu obáv ohľadom dopytu po nových iPhonoch. Technologický titán je taktiež v centre pozornosti obchodnej vojny medzi USA a Čínou.

Prezident Trump sa minulý mesiac opäť vyhrážal, že na iPhone a notebooky vyrobené v Číne udelí 10% sadzbu. Akcie spoločnosti Apple za posledných tri mesiace klesli o viac ako 20 percent.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC, Yahoo

Facebook komentár