George Avalos v správe od Mercury News poznamenal, že spoločnosť Google pozastavuje výstavbu jeho nového obrovského sídla s názvom Googleplexe.

Predtým táto spoločnosť uviedla, že výstavba tohto komplexu začne počas tohto roka, s nádejou, že pracovníci by sa mohli do ich kancelárií dostať už  v roku 2015. Nové sídlo je na pozemku prenajatom od NASA, ktorý je neďaleko od jeho súčasných kancelárií v Mountain View.

Plán konštrukcie je tak oneskorený o šesť až dvanásť mesiacov, pretože Google chce vylepšiť svoj návrh.

Manažér z Mountain View – Dan Rich povedal:  “Google chce vylepšiť architektonické riešenia … nechce to nechať na náhodu. Bol som trochu prekvapený, keď mi to povedali, ale rozhodli sa urobiť krok späť …  meškanie je z dôvodu prepracovania skutočného návrhu, s ohľadom na jeho celkový vzhľad a exteriér stavieb.”

Pôvodný návrh bol zložený z deviatich zakrivených obdĺžnikových budov. Konštrukcia nijako zvlášť ohromujúca, ale Google uviedol, že zamestnancom by malo trvať viac ako dve a pol minúty chôdze, dostať sa k ich inému kolegovi.

Hovorca spoločnosti Google potvrdil toto meškanie a taktiež poznamenal: “Chceme, aby náš areál v Bay View bol úžasný a vhodný pre environmentálnu udržateľnosť spoločnosti Google … Aby sme neurobili žiadne chyby, snažíme sa byť dostatočné skúmať náš proces navrhovania.”

Tu je ako vyzeral pôvodný návrh pre nového sídla(pre väčšie zobrazenia Kliknite):

Zdroj: Dailyme.com

Facebook komentár