Mapa_Rastuce_imperium_realit_od_spolocnosti_Google_2018

Po kúpe realít v hodnote najmenej 4 miliárd dolárov, cez nadobudnutie nehnuteľností v New Yorku – vrátane 1,77 miliardy dolárov za 111 Eighth Avenue v roku 2010 a nákupu 75 Ninth Avenue, ukončenej len nedávno si spoločnosť Google týmito akvizíciami získala vážnu reputáciu miestneho vlastníka a prevádzkovateľa realít.

Technologický obor tak získava majetok aj mimo Silicon Alley – v New Yorku.

Po tom, ako Larry Page a Sergey Brin založili spoločnosť Google v garáži v Menlo Parku, v Kalifornii, firma sa v roku 1998 rýchlo rozrástla do mnohonárodného nadnárodného technologického konglomerátu. V roku 2004 spoločnosť postavila firemné sídlo známe ako Googleplex na 1600 Amphitheater Parkway v Mountain View, v srdci kalifornského Silicon Valley. V areáli sa pôvodne rozložili kancelárie o výmere 185 000 m2 (2 milióny štvorcových stôp), ale už v roku 2015 sa tento objem navýšil na 288 000 m2 (3,1 milióna štvorcových stôp), keď spoločnosť Google reštrukturalizovala svoju novú materskú spoločnosť – Alphabet.

Súvisiace: Apple za sekundu zarába peniaze najrýchlejšie zo všetkých firiem

Okrem reštrukturalizácie materskej spoločnosti Alphabet má spoločnosť Google po celom svete v súčasnosti 74 000 zamestnancov, ako aj viac ako 70 kancelárií a 15 dátových centier v 50 krajinách. Celosvetové reality vo vlastníctve spoločnosti Alphabet majú odhadovanú hodnotu vo výške 14,5 miliárd dolárov (podľa Real Capital Analytics) a zhruba 30 percent z nich je sústredených v dvoch budovách New Yorku.

Ostatné známe holdingy spoločnosti Google sa nachádzajú rozmiestnené po celej krajine – ako v Severnej Karolíne, Michigane a Texase. Vyhľadávací gigant v posledných rokoch taktiež agresívne kupoval voľné priemyselné pozemky a administratívne budovy v oblasti San Francisco Bay, vrátane júlového nákupu o objeme 52 miliónov dolárov, pre oblasť Sunnyvale.

Počet nehnuteľností vo vlastníctve.

Počet nehnuteľností vo vlastníctve.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár