Google_manazerom_ukaze_ako_zamestnanci_realne_pouzivaju_ich_aplikacie

Google spúšťa nový nástroj pre svojich firemných zákazníkov, ktorý manažérom umožňuje zistiť, či zamestnanci skutočne používajú aplikácie G Suite, ako je Gmail, Docs na vytváranie a zdieľanie dokumentov, Sheets pre vytváranie tabuliek alebo Slides ktoré slúžia na prezentácie.

G Suite je konkurujúcim produktom voči Office 365 od spoločnosti Microsoft. Keďže sa pokúša vybojovať trhový podiel a získať nových zákazníkov. Tzv. funkcia “Štatistiky aktivity” pomôže správcom technológií v spoločnostiach zistiť, či zamestnanci skutočne používajú aplikácie, ktoré ich firmy platia a ktoré produkty môžu vyžadovať viac školení.

Súvisiace: Programátori milujú Google viac než Apple, ale najviac sa obávajú Microsoftu

Tento nástroj bude vedieť rozlišovať používateľov aj na základe jednotlivých tímov (súhrnom pre 10 alebo viac ľudí), takže admin môže vidieť, aké nástroje jednotlivé firemné skupiny používajú:

Google_manazerom_ukaze_ako_zamestnanci_realne_pouzivaju_ich_aplikacie_1

Administrátori budú tiež môcť vidieť, ktoré tímy spolupracujú, či už prostredníctvom prekrývajúceho sa používania dokumentov, alebo komunikáciou, ktoré sa realizujú prostredníctvom nástroja určeného na chat a video služby – Hangouts od spoločnosti Google.

Firma Google v príspevku na blogu, ktorý predstavuje nástroj poznamenala: “Tento náhľad môže pomôcť vedúcim pracovníkom identifikovať príležitosti na posilnenie spolupráce a zníženie obmedzení.”

Google_manazerom_ukaze_ako_zamestnanci_realne_pouzivaju_ich_aplikacie_2

Nový produkt spoločnosti Google, ktorý je na začiatku k dispozícii iba v beta verzii, odráža podobný nástroj spoločnosti Microsoft – Workplace Analytics, aj keď s menším počtom pokročilých funkcií.

Súvisiace: YouTube môže byť najsilnejšou zbraňou Google proti Facebooku

Vo februári spoločnosť Google uviedla, že produkt G Suite má 4 milióny platiacich zákazníkov. Spoločnosť Microsoft v najnovších štvrťročných zárobkoch zatiaľ oznámila 135 miliónov firemných mesačných aktívnych používateľov balíka Office 365.

Spoločnosť Google oznámila nový produkt štatistík na cloudovej udalosti v Tokiu spolu s nástrojmi, ktoré uľahčujú IT správcom, aby vedeli zistiť bezpečnostné hrozby.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Google

Facebook komentár