Spolocnost_Google_v_celom_Mexiku_spustila_siet_bezdrotovych_hotspotov

Google ktorá je dcérskou spoločnosťou skupiny Alhabet uviedla, že v Mexiku spustila sieť bezplatných prístupových Wi-Fi sietí, ktoré sú súčasťou úsilia spoločnosti pre obrovské možnosti okolo pripojenia na rozvíjajúcich sa trhoch a snahy zaradiť svoje produkty do rúk viacerých používateľov.

Spoločnosť Google Station, ktorá podporuje siete hotspotov Wi-Fi v oblastiach s vysokou návštevnosťou, bola spusteá v Mexiku s 56 hotspotmi a ďalšími plánovanými.

Mexiko bude tretím trhom spoločnosti Google Station po Indii a Indonézii a prvým v oblasti Latinskej Ameriky.

Mexiko zrealizovalo veľké pokroky, od realizácie telekomunikačnej reformy v rokoch 2013 – 2014 ktorá mala uvoľniť zovretie amerického miliardára zo spoločnosti Movil – Carlosa Slima, ktorý tomuto trhu dlho dominoval.

Podľa správy vydanej na jeseň, Organizáciou pre hospodársku spoluprácu a rozvoj sa od roku 2013 do roku 2016 počet ľudí, ktorí v Mexiku získali pripojenie na internet sa zvýšil o 20 miliónov. Napriek tomu, pokiaľ ide o prístup k internetu, Mexiko za ostatnými krajinami OECD zaostáva.

Anjali Joshi, ktorá je viceprezidentkou pre riadenie produktov spoločnosti Google novinárom povedala: “Zistili sme, že verejné Wi-Fi stále veľmi dôležitým spôsobom zostáva, čiže prístup do online sveta je stále náročný.”

Súvisiace: SpaceX vypustí satelity pre svoj projekt vysokorýchlostného internetu

Dodala, že spoločnosť Google vníma Mexiko ako dobrý vstupný bod pre produkt v oblasti Latinskej Ameriky. Zariadenia pre hotspoty v Mexiku poskytla spoločnosť SitWifi.

Počiatočné Wi-Fi zóny od spoločnosti Google sú roztrúsené po celej krajine, od letiska Ciudad Juarez na hranici USA až po nákupné centrá v Mexico City.

Služba Google Station v Indii počíta s približne 8 miliónmi mesačných používateľov. Program v tejto krajine začal v roku 2016.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC

Facebook komentár