Hodnota_spolocnosti_Tesla_je_vacsia_ako_ked_bola_automobilka_Ford_na_svojom_vrchole

Hodnota spoločnosti Tesla je taká veľká ako spoločnosť Ford Motor na svojich maximách, keďže automobilka zo Silicon Valley v utorok dosiahla ďalší rekord.

Akcie spoločnosti Tesla sa obchodovali až na úrovni 462,06 dolárov, čo je o viac ako 1% z rekordnej pondelkovej úrovne – poslednej zo série stúpajúcej rekordnej hodnoty, ktoré siahajú až do polovice decembra.

Trhová kapitalizácia spoločnosti Tesla sa zväčšila nad 82 miliárd dolárov, čím prekonala Ford na svojom vrchole ocenenia – trhový strop vo výške 80,8 miliárd dolárov v roku 1999. V tom istom roku generálny riaditeľ spoločnosti Tesla – Elon Musk založil niekoľko technologických spoločností, vrátane spoločnosti, ktorá sa neskôr stala firmou, ktorá je aktuálne známou ako PayPal Holdings.

Súvisiace: Investorka v najhoršom prípade očakáva zdvojnásobenie akcií Tesla

Spoločnosť Tesla sa v nedávnej minulosti stala vedúcou americkou automobilkou, pokiaľ ide o ocenenie na trhu, ale je to prvýkrát, čo jej trhový strop prevýšil najvyššiu hodnotu spoločnosti Ford. Automobilka Ford má v súčasnosti hodnotu vyše 36 miliárd dolárov a General Motors má hodnotu 50 miliárd dolárov.

Akcie spoločnosti Tesla sa minulý týždeň navýšili, keď spoločnosť za štvrtý štvrťrok vykázala vyšší objem dodaných automobilov, ako boli očakávania Wall Street.

V utorok ráno Musk predviedol tanečné pohyby a ohlásil „veľmi vzrušujúcu budúcnosť“ spoločnosti Tesla v Číne na melódiu „More Than You Know“ od Axwell Ingrosso.

Tesla predstavila prvé sedany Modelu 3, ktoré boli vyrobené v závode spoločnosti v oblasti Šanghaja.

Investori ešte nepoznajú dátum, kedy spoločnosť Tesla vykáže výsledky za štvrtý štvrťrok, ale očakávajú sa koncom januára alebo začiatkom februára.

Analytici oslovení spoločnosťou FactSet očakávajú, že výrobca automobilov vykáže upravený zisk vo výške 1,53 doláru na akciu a predaje na hodnote 6,9 miliárd dolárov. To by však malo byť menej ako počas výsledkov za štvrtý štvrťrok 2018, kedy zisk dosiahol 1,93 dolárov na akciu a tržby vo výške 7,2 miliardy dolárov.

Akcie spoločnosti Tesla za posledných 12 mesiacov dosiahli výnos na hodnote 37% v porovnaní s rastom amerického indexu S&P 500 o 27%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, MarketWatch

Facebook komentár