Investorka_v_najhorsom_pripade_ocakava_zdvojnasobenie_akcii_Tesla

Zakladateľka investičnej spoločnosti Ark Investment Management – Catherine Wood oznámila, že v najhoršom prípade očakáva zdvojnásobenie akcií spoločnosti Tesla.

Wood, ktorej firma má významný podiel v tomto výrobcovi elektrických automobilov, uviedla: „Dali sme dohromady 5-ročnú cieľovú cenu„ s pesimistickým scenárom, “ktorá ráta s dosiahnutím hodnoty 700 dolárov,“ … „To by bolo, keby stratili dve tretiny trhových podielov a nemali žiadne autonómne (samoriadiace)“ vozidlá.

Akcie spoločnosti Tesla sa v piatok uzavreli na hodnote 335,89 dolárov. V nestabilnom roku sa akcie v mesiaci jún dostihli dno, pod 200 dolárov, avšak následne vzrástli a od začiatku roka 2019 dosahujú výnos na hodnote takmer 1%. Pre porovnanie, všeobecný akciový index S&P 500 v tomto roku dosiahol zisk 25%.

Woodová najskôr vo februári 2018 predpovedala, že spoločnosť Tesla sa jedného dňa bude obchodovať za 4 000 dolárov za akciu, čím dosiahne trhovú kapitalizáciu vo výške 720 miliárd dolárov. Hodnota spoločnosti Tesla na konci piatkového obchodovania dosiahla hodnotu 60,5 miliárd dolárov.

Woodová ďalej uviedla, že v súčasnosti Tesla dosahuje približne 17% podiel na svetovom predaji elektrických vozidiel.

Vysvetlila: “Naša pesimistická predpoveď ohľadom ceny hovorí, že príde o dve tretiny svojho aktuálneho podielu, na hodnotu 6%,” … „Náš„ býčí prípad “bol taký, že by stratili jednu tretinu trhového podielu na úrovni 11%. To prehodnocujeme, pretože s odstupom času sa môžu dostať na 17% podiel na trhu. A tak je celkom možné, že by mohli získať ďalší podiel. “

To je výrazný kontrast mnohých predajcov akcií, ktorí vsádzajú proti spoločnosti Tesla a analytikov, ktorí sa domnievajú, že akcie by mohli začať padať z útesu.

V Morgan Stanley v máji znížili svoju najhoršiu predpoveď na akciu firmy Tesla na 10 dolárov z 97 dolárov za akciu, pričom uviedli obavy z geopolitického vystavenia spoločnosti a zvýšenia hodnoty dlhu.

Minulý týždeň však Morgan Stanley zvýšila svoju býčiu predpoveď pre akcie automobilky Tesla na 500 dolárov. Cieľová cena pre „optimistické výsledky“ od spoločnosti Morgan Stanley však udržiavajú na hodnote 250 dolárov a „pesimistické výsledky“ ju ponechali na hodnote 10 dolárov.

Súvisiace:
Elon Musk: “Tesla bude vyrábať autá v Berlíne”
Elon Musk: Tesla dostala 146 000 objednávok pre svoj Cybertruck

Analytik banky Morgan Stanley, Adam Jonas v poznámke pre klientov z minulého týždňa uviedol: “Aby sme to vyjasnili, naše odhady voči spoločnosti Tesla s dlhodobejšieho hľadiska sú pesimistické.“

Woodová počas tohto týždňa na adresu Wall Street, poznamenala: „Myslím, že ignorujú veľa skutočností“, napríklad sila spoločnosti v oblasti umelej inteligencie a reálne nazbierané dáta veľkého množstva kilometrov, ktoré zbiera.

V júni spoločnosť Ark vysvetlila svoj model oceňovania automobilky Tesly.

Ak však spoločnosť Tesla vyrieši svoje kompletné technológie okolo autonómie a jej výroba elektrických vozidiel prekročí naše pesimistické odhady, automobilka Tesla by sa mohla počas nasledujúcich piatich rokov oceniť na výrazne vyššie úrovne, ako je náš predchádzajúci cenový cieľ na hodnote 4 000 dolárov *, a to vďaka nášmu novo-predstavenému optimistickému vyhľadu pre objemy elektrických vozidiel.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, CNCB

Facebook komentár