Švédsky výrobca nábytku Ikea International predstavil novú radu nábytku, vďaka ktorému bude možné bezdrôtové nabíjanie niektorých mobilných zariadení. Švédsky nábytkársky gigant to oznámil na Svetovom Mobilnom Kongrese v Barcelone.

Kolekcia obsahuje stoly, písací stôl a svietidlá, ktoré majú v sebe zabudované bezdrôtové nabíjacie podložky. Bezdrôtová nabíjačka pracuje prostredníctvom prenosu indukčnej energie. Samotný nábytok musí byť pripojený k zdroju elektrickej energie. Kolekcia bude v Európe a Severnej Amerike k predaju v obchodov spoločnosti Ikea od 15. apríla, čím bude nasledovať predaj po celom svete.

Súvisiace: 
Spoločnosť IKEA do roku 2020 kompletne prejde na čisté energie a vysadí aj stromy
Spoločnosť Ikea aktuálne začala predávať solárne panely

Batérie sú bodom úrazu pre mnohých užívateľov smartphonov. Keďže sa viac využívajú s ​​aplikáciami, ako sú videá a lokalizačné služby, nábytok s bezdrôtovým nabíjaním, alebo inými každodennými plochami môže byť vítanou inováciou, keďže ich batéria bude nabíjaná rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Ikea ďalej poznamenala, že bude predávať aj bezdrôtové nabíjacie zostavy, ktoré sa budú dať zabudovať do existujúceho nábytku a ich cena začne na úrovni 30 eur (33,60 dolárov). Nábytok s vstavaným zariadením bezdrôtového nabíjania bude stáť navyše 20 eur.

Jeanette Skjelmose, ktorá má na starosti osvetlenia pre spoločnosť Ikea poznamenala: “Ľudia nenávidia neporiadok z veľkého množstva káblov. Robia si starosti, že nemôžu nájsť nabíjačku.”

Ďalšie dve normy sú od Power Matters Alliance budú vo forme bezdrôtového nabíjanie telefónov dané do kaviarní spoločnosti Starbucks v USA.

Zdroj: Wall Street Journal 

Facebook komentár