Masayoshi Son.

Masayoshi Son.

Japonský miliardár a zakladateľ spoločnosti Softbank – Masayoshi Son údajne prvýkrát vyyskúšal investíciu do bitcoinu počas svojho vrcholu v roku 2017, čo ho nakoniec priviedlo k strate viac ako 130 miliónov dolárov, keď táto kryptomena prepadla.

Son, ktorého majetok sa nachádza okolo úrovne 24 miliárd dolárov a je druhým najbohatším jednotlivcom Japonska, sa podľa Wall Street Journalu poradil so známym “optimistom bitcoinu” a investoval veľké množstvo peňazí do tejto virtuálnej meny počas svojho maxima, na cene 20 000 dolárov, ktoré dosiahla v decembri 2017.

Avšak krátko nato sa cena tejto kryptomeny začala prepadávať, čo prinútilo Sona predať a prehltnúť stratu v hodnote 130 miliónov dolárov.

Zatiaľ čo presná veľkosť pôvodnej stávky tohto japonského miliardára nie je známa, WSJ uviedol, že Son bol vyzvaný, aby investoval so spolupredsedom Fortress Investment Group – Peterom Brigerom, ktorý bitcoin prvýkrát nakúpil v roku 2013, kedy sa jej cena pohybovala v rozmedzí 600 až 700 dolárov.

Cez nedávne zisky a 5% rast dosiahnutý v utorok, cena bitcoinu sa podľa stránky CoinDesk nachádza len na hodnote okolo 5 597 dolárov.

Hovorca spoločnosti Softbank nevedel odpovedať okamžite na žiadosť o pripomienky.

Mnohí miliardári sú stále však s ohľadom na kryptomeny optimistickými a to aj napriek rýchlemu poklesu cien za posledný rok. Miliardár Tim Draper pre FOX Business v máji minulého roka poznamenal, že do roku 2022 verí, že bitcoin dosiahne hodnotu 250 000 dolárov.

Kým oznámená stávka na bitcoin bola vykonaná so súkromnými peniazmi Sona a nie s finančnými protriedkami skupiny SoftBank, tieto informácie kontrastujú s jeho vznešenou reputáciou.

Súvisiace: Európa sa chystá na prvú bitcoinovú kreditnú kartu

Japonský podnikateľ sa dostal do popredia, keď jeho stávka v hodnote 20 miliónov dolárov sa vďaka spoločnosti Alibaba dostala na hodnotu viac ako 100 miliárd dolárov. Na pozadí tohto úspechu, Son prišiel s fondom o objeme 100 miliárd dolárov s názvom SoftBank Vision Fund, ktorý investuje svoje finančné prostriedky do technologických spoločností.

Bitcoin je však zároveň mnohými označovaný za bublinu, pričom niektorí analytici špekulujú, že by mohlo trvať desaťročia, kým sa zotaví a nemusí nikdy dosiahnuť predchádzajúcich maxím.

Graf ceny kryptomeny Bitcoin za posledný rok:
Tento_japonsky_miliardar_na_bitcoine_prerobil_130_milionov_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: FoxBusiness

Facebook komentár