Nove_obchody_Alibaby_Roboty_aplikacie_a_pasy

Alibaba rýchlo rozširuje svoje nové maloobchodné predajne – Hema v celej Číne.

Technologický gigant za posledný rok rozšíril svoju sieť supermarketov v kamenných predajniach na 65 obchodov. A aj keď sa to môže zdať ako posun od technických základov Alibaby, obchod je naplnený špičkovými inováciami.

Gil Luria, ktorý je riaditeľom inštitucionálneho výskumu spoločnosti DA Davidson & Co., ktorá sa zaoberá finančnými službami, poznamenal: “Alibaba má veľmi ambicióznu stratégiu konvergencie on-line a offline maloobchodu,” … “Ak chcete vedieť kam Amazon smeruje s predajňami – Whole Foods, stačí Vám prísť do obchodu značky Hema a viete.”

Zákazníci používajú mobilnú aplikáciu spoločnosti Hema a používajú ju na skenovanie čiarových kódov v celom obchode, aby zistili určité veci ako informácie o produkte a nápady na recepty. Alibaba tak vie čo všetko si zákazník kúpil, a preto ponúka používateľom možnosť v budúcnosti si rýchlo objednať rovnaké tovary, ktoré majú byť doručené do ich domova.

Súvisiace: Príjmy Alibaby vzrástli o 61% a prekonala aj skupiny FAANG + BAT

Jej obchody zdvojnásobia svoje distribučné centrá, kde priradení zamestnanci prechádzajú okolo plniacich tašiek s online objednávkami a potom ich umiestnia na dopravný pás, ktorý smeruje k prepravnému stredisku.

Spoločnosť uviedla, že zákazníci v okruhu troch kilometrov zvyčajne môžu dostať svoje potraviny do 30 minút.

Získanie zákazníkov v režime offline bude podporou pre online objednávanie, čo by mohlo byť kľúčovým pilierom stratégie spoločnosti Alibaba.

Zákazníci platia prostredníctvom svojich účtov na Taobao alebo Alipay, ktoré sú on-line platformou platieb od skupiny Alibaba, pridruženej k firme Ant Financial. Vo vybraných obchodoch spoločnosti Hema môžu zákazníci dokonca platiť skenovaním tvárí v kioskoch.

Spojením s obchodom Hema v Šanghaji, Alibaba nedávno predstavila svoju novú reštauráciu Robot.He. Vo vnútri zákazníci používajú svoj telefón na skenovanie QR kódu cez svoj stôl a začnú objednávať z menu – to všetko pomocou aplikácie Hema. Odtiaľ sa väčšina jedál, okrem veľkých polievok, ktoré vyžadujú ľudskú prípravu sa presúvajú na stoly pomocou robotických zariadení.

Vysokokvalitné obchody sa zdajú byť pripravené na všetky inovácie.

Luria ďalej poznamenal: “S technológiami, ako je Alibaba, by som som vôbec nebol prekvapený, ak prídu s využitím technológie rozpoznávanie tváre, sledovaním pre používanie geografických miest a tým sa budú snažiť prinútiť zákazníkov kupovať si viac, tým, že poskytujú to, čo považujú za lepšie skúsenosti zákazníkov.”

Nove_obchody_Alibaby_Roboty_aplikacie_a_pasy_1

Alibaba sa v poslednom čase snaží agresívne rozširovať do technológie rozpoznávania tváre.

Začiatkom tohto roka Alibaba viedla kolo financovania softvérovej spoločnosti v Hongkongu – SenseTime, ktorá sa špecializuje na rozpoznávanie tvárí pre vlády a spoločnosti v Číne o objeme 600 miliónov dolárov. Medzitým Alibaba v priebehu minulého roka nadviazala spoluprácu so sieťou reštaurácií KFC, aby ponúkla zákazníkom možnosť zaplatiť cez svoju tvár.

Súvisiace: Graf: Ako Čína dominuje v oblasti finančných technológií

Luria nakoniec poznamenal: “Realizujú významne investície v offline režime ako aj v novej maloobchodnej stratégii,” … “Cena akcií by v súčasnosti bola pravdepodobne oveľa vyššia, keby zostali v on-line, ale veľkú časť svojich ziskov vkladajú do realizácie tejto online-offline stratégie.”

Akcie spoločnosti Alibaba sa v roku 2018 nachádzajú v miernej strate.

Video z obchodu spoločnosti Hema:

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet, Yahoo

Facebook komentár